انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 13994
09:01
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:

دلایل متعددی برای استیضاح فانی وجود دارد/ آموزش و پرورش کشور نیاز به تحول اساسی دارد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت کچ و تخته سیاهی برازنده آموزش و پرورش نیست و متاسفانه در قرن 21 هنوز نظام آموزش و پرورش کشور از این نوع مدل فراتر نرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از راه دانا، علی وقف چی،  با اشاره نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دلایل مختلفی برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش وجود دارد که یکی از دلایل سن بالای این وزیر است.

وی با اشاره به اینکه فانی می تواند به عنوان مشاور رئیس جمهور فعالیت کند، خاطرنشان کرد: وزارتی همچون آموزش و پرورش نیازمند نیروهای توانمندتری است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش، وضعیت معیشتی معلمان کشور است، گفت: در کشورهای پیشرفته ای همچون آلمان،به آموزش اهمیت داده می شود که در کنار توجه به آموزش به معلم به عنوان تربیت کننده نیروی انسانی توجه ویژه می شود.

 

*افزایش حقوق معلمان ضروری است

وقف چی با اشاره به اینکه نباید انتظار داشت معلمان به اندازه دیگر کارمندان دولت حقوق بگیرند، گفت: قاضی در کشور ایران با وجود احترامی که به این قشر قائل هستم، دارای حقوق چند برابری است.

وی با بیان اینکه به چند دلیل قبول ندارم که قضات باید حقوق بیشتری دریافت کنند، افزود: حقوق های چند میلیونی قضات قابل دفاع نیست.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود 17 میلیون پرونده قضایی در کشور نشان می دهد که هنوز کار خاصی در این زمینه انجام نشده است.

وقف چی با بیان اینکه جایگاه معلم در کشورهای پیشرفته بسیار جایگاه بالایی است اما متاسفانه در ایران به این جایگاه چندان توجه نشده است، تصریح کرد: معلمان در تربیت نیروی انسانی کشور نقش ویژه ای دارند که توجه به جایگاه این قشر، آینده فکری جامعه را تضمین می کند.

وی بیان داشت: بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروهای متخصص و متعهد است که معلمان در تربیت این نوع نیروها نقش ارزنده ای دارند، آموزش و پرورش به عنوان دستگاه متولی تربیت نیروی انسانی جامعه باید نقش برجسته تری در این زمینه داشته باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رسالت آموزش و پرورش تربیت نیروهای انسانی ارزشمند در جامعه است که در حال حاضر متاسفانه این رسالت به خوبی انجام نمی شود.

وقف چی بر ضرورت تغییر سیستم آموزش کشور تاکید کرد و گفت: در قرن 21 دیگر نمی توان با کچ و تخته سیاه آموزش داد بلکه باید برای تربیت نیروهای انسانی از ابزار کارآمدتری استفاده شود.

 

*فصل شعار دادن گذشته است

وی با بیان اینکه فصل شعار دادن گذشته است و باید به صورت عملیاتی آموزش و پرورش به وظیفه خود عمل کند، تصریح کرد :در چنین وضعیت نابسامان آموزشی نمی توان نیروی تاثیرگذار تربیت کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابسامانی و فساد در دستگاه های اداری این موضوع را ناشی از عدم تربیت نیروهای کارآمد عنوان کرد و گفت :نیاز است بازنگری جدی و بهتری نسبت به وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد.

وقف چی بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در دوران دفاع مقدس جوانان برومند این مرز و بوم به دلیل اعتقاد و باورهای درست دینی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند.

وی با طرح این سئوال که آیا مدیریت امروز کشور سخت است یا مدیریت در دوران جنگ؟، گفت: جوانان ما در دوران سخت جنگ درس خود را پس دادند امروز باید به داد جوانانی که از باورها تهی شده اند، رسید.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آن دوران الگوهایی همچون شهید چمران و بابایی ها تقدیم نظام اسلامی شد اما امروز جوانان از معنویت تهی می شوند، تصریح کرد: امروز جامعه ما از خلا باورهای دینی کاربردی رنج می برد.

وقف چی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید محلی برای تربیت الگوهای موفق و انسان های کارآمد برای جامعه باشد، ادامه داد: آموزش و پرورش کشور نیاز به تحول اساسی دارد.

وی با بیان اینکه نباید وضعیت آموزش و پرورش کشور به گونه ای پیش رود که مقام معظم رهبری اظهار شرمندگی کنند، افزود: متاسفانه تنها دانشجویانی را تربیت کرده ایم که دارای سواد تئوری هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها