انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14073
09:06
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش:

اجاره حیاط مدرسه برای کسب درآمد غیر قانونی است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت کارگروه منابع در آمدی برای کسب ارزش افزوده از املاک این وزارتخانه گفت: اقدام برخی مدارس برای اجاره حیاط مدرسه تخلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از مهر، سید محمد بطحایی در خصوص فعالیت کارگروه منابع درآمدی در وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته برای مواردی که می تواند منابع درآمدی برای آموزش و پرورش شود، کارگروهی تشکیل داده ایم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کارگروه منابع درآمدی تا پایان سال ۹۵ زمینه هایی را که در آموزش و پرورش موجود است و امکان افزایش بهره وری از آنها وجود دارد و ارزش افزوده می کنند،‌ شناسایی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه منابع درآمدی زمینه های افزایش بهره وری را فراهم می کند به عنوان مثال تغییر کاربری و تبدیل به احسن کردن املاک آموزش و پرورش از جمله آنهاست.

بطحایی ادامه داد: فضاهایی در آموزش و پرورش داریم که به دلایل مختلف دانش آموزش نداشته یا در منطقه ای قرار دارند که امکان استفاده از آنها وجود ندارد که این موارد باید تبدیل به احسن شود.

وی با اشاره به بهینه کردن خرید در آموزش و پرورش بیان کرد: حدود ۱۲ زمینه شناسایی شده است که کارگروه منابع درآمدی باید درخصوص کسب ارزش افزوده از آنها بررسی های لازم را انجام دهد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس برای کسب درآمد حیاط مدرسه را اجاره می دهند آیا این قانونی است گفت: این موضوع خطا است و اگر مدارس خطایی انجام می دهند باید هر چه سریع تر آن تصحیح کنند.

وی افزود: منابع درآمدی برای کمک به اجرای برنامه های آموزش و پرورش است و اگر در جایی این روش ها منتج به این شود که برخلاف وظیفه آموزش و پرورش یعنی تعلیم و تربیت است جلوی آن گرفته می شود و قطعا تخلف است.

بطحایی بیان کرد : در تغییر کاربری و کسب ارزش افزوده از املاک آموزش و پرورش شرط اصلی این است که آن ملک مورد استفاده نباشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها