انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14077
10:03
مدیر کل آموزش و پرورش تهران مطرح کرد:

توسعه مدارس غیردولتی یکی از اصلی ترین سیاست های آموزش و پرورش است

کمره ای گفت: توسعه مدارس غیردولتی یکی از اصلی ترین سیاست های آموزش و پرورش است واز این فرصت باید به نحو احسن استفاده کرد.
نسخه مناسب چاپ

علیرضا کمره ای در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، توسعه مدارس غیردولتی را یکی از سیاست های اصلی آموزش وپرورش دانست و ضمن تاکید بر اینکه از فرصت مدارس غیردولتی باید به نحو احسن استفاده کرد، در شرح مکانیزم های نظارتی بر روی این مدارس گفت: تلاش ما بر این است تا برای اینکه تخلفات عده ای معدود به نام تمامی مدارس غیردولتی تمام نشود، با استفاده از مکانیزم های نظارتی تخلفات را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: اجرای فرایند نظارت را از دو کانال اصلی انجام می دهیم، اول از طریق گزارش گیری از شخص مدیران مدارس که نماینده حاکمیت درمدارس غیردولتی هستند و دوم بازرسی توسط اداره مشارکت ها و کسانی که برای این منظور گمارده شده اند که تمام ابعاد مدرسه را از نظر آموزشی وانطباق با مقررات و نیز از جنبه مالی مورد بررسی قرار می دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران در شرح برنامه های تدوین شده برای سال تحصیلی جدید، کاهش آسیب های اجتماعی، سامان دهی نیروی انسانی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی را از شاخصه های اصلی برنامه جامع  تدوین شده توسط آموزش و پرورش دانست و تشریح کرد: ما باید با توجه به میزان خروجی ها و حجم بازنشستگی و همین طور میزان ورودی ها در استان های مختلف، برنامه میان مدت جامع را تدوین کنیم.

کمره ای نقش آموزش و پرورش را در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی به عنوان یک دستگاه همکار عنوان کرد و تصریح کرد: تمام برنامه هایی که برای افزایش بهره وری، صرفه جویی، ترویج خرید کالای ملی و... به تمام دستگاه های دولتی ابلاغ می شود، در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

وی افزود: سایر نهادهایی همچون صداسیما و ارشاد وظیفه اصلی فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارند اما آموزش و پرروش نیز به عنوان دستگاه همراه فعالیت هایی  نظیر مسابقات نقاشی با عنوان اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه بر روی مفاهیم اقتصاد مقاومتی گنجانده شده درکتب درسی و... را در دستور کار خود قرار داده است.

  انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها