انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14135
11:19
مشاور وزیر در امور منابع انسانی وزیر آموزش و پرورش:

ادغام وزارت علوم و آموزش و پرورش غیرممکن است

سلیمی جهرمی در خصوص بحثی که پیرامون ادغام وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مطرح است، گفت: نمی توان تصور کرد که دو وزارتخانه با دو مدل مدیریتی متفاوت و شیوه های متفاوت اداری، مقررات و بافت ادغام شوند، ممکن است که در کنار هم قرار بگیرند اما امکان ندارد که شیوه مدیریت آنها یکسان شود.

علیرضا سلیمی جهرمی، مشاور وزیر در امور منابع انسانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به زمزمه های مطرح شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص ادغام وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش، گفت: صحبت از ادغام این دو وزارتخانه از سال 65 مطرح بود و همواره موافقان و مخافانی داشت و اکنون هم این مسئله به عنوان موضع رسمی کمیسیون و مجلس اعلام نشده تا در وزارت آموزش و پرورش راجع به آن اظهار نظری شود.

وی با توضیح این که این بحث در مجلس قبل طرح موضوع شد ادامه داد: در آن زمان هم موضع رسمی کمیسیون نبود، این مسئله در وزارت آموزش و پرورش، مخالفان و موافقانی دارد و در وزارت علومی غالب نظرات مخالف این اتفاق هستند.

 سلیمی افزود: نمیتوان تصور کرد که دو وزارتخانه با دو مدل مدیریتی متفاوت و شیوه های متفاوت اداری، مقررات و بافت ادغام شوند، ممکن است که در کنار هم قرار بگیرند اما امکان ندارد که شیوه مدیریت آنها یکسان شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور منابع انسانی با اشاره به این که وزارت علوم به شیوه هیئت امنایی اداره می شود و با شیوه اداره وزارت آموزش و پرورش متفاوت است، تصریح کرد: البته گاهی شیوه های متفاوت ادغام به معنی ترکیب شدن نیست و دو نهادی که ماهیت و بافت آنها جدا و متفاوت است با یک قانون گذاری مدون می توانند در راستا و مکمل هم و با هماهنگی بیشتر در کنار هم کار کنند.

سلیمی جهرمی ادامه داد: بنابراین با ادله ای که وجود دارد، تصویب چنین قانونی بعید به نظر می رسد، البته من از موضع آموزش و پرورش صحبت نمیکنم و در وزارتخانه هم به صورت جدی که موضع گرفته نشده است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها