انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14137
13:25

مُشکلات متعدد مدارس دولتی/چرا خرید خدمت از بخش خصوصی مهمترین اولویت است؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه به آموزش‌وپرورش کم لطفی شده است، گفت:‌تنها یک بند به این وزارتخانه اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حمایت میرزاده، در رابطه با نگاه به آموزش‌وپرورش در برنامه ششم توسعه اظهار کرد:‌ در لایحه‌ای که تحت عنوان برنامه ششم توسعه از طرف دولت به مجلس آمده است، مواد مربوط به آموزش‌وپرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی شد،‌ به عنوان سخنگوی این کمیسیون باید اعلام کنم که در لایحه برنامه ششم توسعه به آموزش‌وپرورش کم لطفی شده است و باید مشخص شود چه کسی در این رابطه مسئول است، آیا آموزش‌وپرورش کوتاهی کرده است یا اینکه پیشنهادات این وزارتخانه در لایحه لحاظ نشده است؟

وی افزود:‌ در لایحه برنامه ششم توسعه تنها یک بند مربوط به آموزش‌وپرورش است که آن هم به خرید خدمات آموزشی از بخش خصوصی اشاره دارد و در این رابطه به آموزش‌وپرورش مجوز داده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مسئولان آموزش‌وپرورش طی چند مرحله به این کمیسیون فراخوانده شدند، گفت:‌ اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیشنهاداتی را در حوزه آموزش‌وپرورش برای اضافه شدن به برنامه ششم توسعه ارائه کرده‌اند که باید در مجلس بررسی و مصوب شود.

میرزاده ادامه داد:‌ مسائل معیشتی فرهنگیان، سرانه مدارس و نداشتن پول برای پرداخت هزینه‌های آب،‌برق و گاز،‌پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها، تنوع مدارس در آموزش‌وپرورش و افت کیفیت در مدارس دولتی از جمله مسائلی است که آموزش وپرورش با آنها مواجه است و در این رابطه پیشنهاداتی از سوی کمیسیون آموزش مجلس برای اضافه شدن به برنامه ششم توسعه طراحی شده است.

وی ادامه داد:‌ آموزش‌وپرورش دستگاه بزرگی است و دولت آنگونه که باید با وجود تمام تلاش‌ها خدمات خوبی را به مردم  ارائه نکرده بنابراین نیازمند استفاده از بخش خصوصی است چرا که امکانات آموزش وپرورش محدود است و حدود 98 درصد اعتبارات این وزارتخانه برای پرداخت حقوق پرسنل هزینه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ اگر افرادی هستند که تمایل به سرمایه‌گذاری در آموزش‌وپرورش و ایجاد مدارس غیردولتی دارند نباید منجر به آن شود که دولت از زیر بار وظایف خود در بخش آموزش رایگان شانه خالی کند.

وی در پایان تأکید کرد‌:‌در برنامه ششم توسعه نکات مهمتری در حوزه آموزش و پرورش وجود داشت که دولت می‌توانست به آنها توجه داشته باشد.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها