انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14179
09:57

لایحه برنامه ششم توسعه ایرادات بسیاری دارد/نگاه حداقلی و زاهدانه به آموزش‌وپرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ در برنامه ششم توسعه نگاه دولت به آموزش‌وپرورش و آموزش عالی جامع نیست و لایحه ایرادات فراوان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، در رابطه با نگاه به آموزش‌وپرورش در برنامه ششم توسعه اظهار کرد:‌ در لایحه‌ای که تحت عنوان برنامه ششم توسعه به مجلس ارائه شده است نگاه و پیشنهادات دولت در رابطه با آموزش‌وپرورش و آموزش عالی جامع نیست و لایحه ایرادات فراوان دارد.

وی با طرح این پرسش که چرا دولت در برنامه ششم توسعه احکام را به مجلس ارائه و برنامه را ارائه نکرده است؟ افزود: پیشنهادات موجود با الگوی ایرانی و اسلامی و اقتصاد مقاومتی همخوانی نداشته و نگاه جامعی به تمام بخش‌ها ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در برنامه ششم توسعه  مشخص نیست منابع مورد نظر برای اجرایی کردن احکام چگونه طراحی و تأمین خواهد شد همچنین نگاه حداقلی به آموزش‌وپرورش و آموزش عالی وجود دارد در حالیکه وزارت آموزش‌وپرورش زیربنای تولید منابع انسانی کشور است اما در برنامه ششم توسعه نگاه به این وزارتخانه به شدت زاهدانه است.

به گزارش تسنیم در لایحه برنامه ششم توسعه در یک بند راجع به آموزش و پرورش آمده است:به‌منظور تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش بهره‌وری، تنظیم رابطه متقابل تحصیل و اشتغال، گسترش همکاری و تعاملات فعال بین‌المللی و افزایش نقش مردم در مدیریت علمی و فناوری کشور:

وزارت آموزش‌وپرورش مجاز است در جهت ارتقای کیفیت عدالت آموزشی و بهره‌وری نسبت به خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی اقدام کند. ارائه خدمات آموزشی در این‌گونه مدارس با استفاده از نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات بخش خصوصی و تعاونی یا با مشارکت در استفاده از امکانات و تجهیزات بخش دولتی و نیروی انسانی خصوصی و تعاونی براساس ضوابطی که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، صورت می‌گیرد. آموزش عمومی دولتی در طول سال‌های برنامه ششم توسعه رایگان است.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها