انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14190
10:37

مخالفت کمیسیون امنیت‌ ملی با بخش نظامی برنامه ششم به دلیل نفوذ امنیتی

عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از مخالفت این کمیسیون با بخش نظامی لایحه برنامه ششم توسعه به دلیل وجود نفوذ امنیتی خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش اشکالات جدی لایحه برنامه ششم از جمله نفوذ امنیتی، اظهار کرد: لایحه برنامه ششم دارای اشکالات محتوایی و ساختاری زیادی است که تنها یکی از این موارد که بسیار مهم نیز هست، بحث ماده 30 آن است.

وی تاکید کرد: این ماده که موجب اخلال در ماموریتهای نیروهای مسلح کشور می‌شود قطعاً برخلاف قانون اساسی است. ماموریت نیروهای مسلح طبق قانون کاملاً مشخص است.

ذوالنور با اشاره به اینکه اجرای این ماده باعث می‌شود تا دشمن به راحتی در بخش دفاعی ما نفوذ کند، گفت: اقتدار نظامی و امنیتی کشور مرهون جان نثاریهای نیروهای مسلح است. بنابراین  باید راه‌های نفوذ دشمن در لایحه دولت بسته شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: این ماده قطعاً امر مردودی است و کمیسیون امنیت مخالفت خود را در این باره اعلام کرده است.

ذوالنور تصریح کرد: در جلسات مختلف کمیسیون این موضوع بررسی و حتماً اصلاحیه انجام می‌شود و در صحن علنی مجلس هم نمایندگان که دغدغه اقتدار نظام را دارند، با این‌گونه موارد موافقت نخواهند کرد.

در ماده 30 لایحه برنامه ششم توسعه که از سوی دولت به مجلس ارائه شده، آمده است: در راستای مفاد مصرح در قانون اساسی و افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور و به‌منظور مدیریت منسجم، هماهنگ و مؤثر روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران برمبنای اصل عزت، حکمت و مصلحت و برای پشتیبانی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه، دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح مکلفند تمامی اقدامات خود در زمینه روابط خارجی را با هماهنگی وزارت امور خارجه انجام دهند.

 

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها