انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14400
07:55

اختصاص 50 میلیارد تومان برای توسعه «پیش دبستانی» در سال جاری

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر رشد حدود 18 درصدی پوشش دانش‌آموزان پیش دبستانی در 3 سال گذشته، گفت: امسال مبلغی نزدیک به 50 میلیارد تومان بودجه خاص، برای توسعه این دوره در نظر گرفته شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از فارس؛ علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، در خصوص «مهمترین وجه تمایز پروژه مهر سال تحصیلی جدید»،اظهارداشت: یکی از نکات مهم در هر سال، ایجاد پایه‌های جدید تحصیلی است؛ سال گذشته پایه نهم ایجاد شد که محور اصلی پروژه مهر، استقرار این پایه بود.

زرافشان با بیان اینکه امسال پایه دهم استقرار پیدا می‌کند،افزود: در این پایه بحث ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی و تا حدودی ساماندهی فضای آموزشی را مدنظر داریم؛ به دلیل اینکه از این به بعد پایه دهم به جای 4 پایه در متوسطه نظری و 2 پایه در فنی و حرفه‌ای، سه پایه در متوسط نظری خواهد داشت و جمعیت دانش آموزی در متوسطه نظری کاهش پیدا می‌کند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دو سال آینده نیز به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، یک پایه اضافه می‌شود، تصریح کرد: محور اصلی دیگر، توسعه آموزش‌های پیش‌دبستانی به خصوص در مناطق محروم است.

وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش با توجه به رشد حدود 18 درصدی پوشش دانش‌آموزان پیش دبستانی در 3 سال گذشته، کارنامه خوبی در این خصوص داشته است،بیان داشت: امسال با توجه به منابع مالی مناسب در نظر گرفته شده برای توسعه پیش دبستانی،مبلغی نزدیک به 50 میلیارد تومان بودجه خاص، برای توسعه این دوره در نظر گرفته شده است.

زرافشان محور دیگر پروژه مهر سال جاری را با توجه به اینکه تغییراتی در برنامه درسی شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اتفاق افتاده است،تقویت و توسعه هنرستان‌ها برشمرد و گفت: این توسعه بیشتر در خصوص تأمین تجهیزات است؛ بخشی از تجهیزات را سال گذشته خریداری کرده‌ایم و بخش دیگر از بودجه 34 میلیارد تومانی مربوط به تجهیز هنرستان‌ها و 2 درصد از محل فروش گاز که اختصاص داده شده است، تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها