انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14470
10:43

تلاش مسئولان بازنشسته خارج‌نشین برای پیاده‌سازی برجام 2

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح پروژه نفوذ در برجام گفت: افرادی در پست‌های مختلف حضور داشتند و اکثر آنها بازنشسته شده و در حال حاضر در خارج از کشور سکونت دارند، پس از تصویب برجام تلاش می‌کردند که برجام دوم را بنویسند.

کیهان نوشت: «ابوالفضل حسن بیگی» نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص برگزاری جلسات مشترک مسئولان اطلاعاتی کشور با کمیسیون امنیت ملی گفت: یکی از جلسات مهم کمیسیون امنیت ملی در مورد بحث نفوذ بود که اعضای کمیسیون و سایر نمایندگان در این جلسه حضور یافتند. مقاماتی از مجموعه‌های امنیتی و اطلاعاتی در جلسه حضور یافتند و گزارشاتی را در خصوص نفوذ به نمایندگان ارائه دادند.
حسن بیگی افزود: نفوذ در مسائل هسته‌ای، نفوذ در رابطه با برجام و نفوذ اقتصادی و مالی سه پرونده مورد بررسی در این جلسات بود.
وی در تشریح پروژه نفوذ در برجام گفت: در این راستا دو گروه نقش‌آفرینی می‌کردند. اول گروهی که می‌خواستند برجام به فرجام نرسد و گروه دوم که با حمایت سیا و موساد تلاش می‌کردند که پس از برجام مجدداً تحریم‌ها بازگردد. مسئولان اطلاعاتی کشور اسامی این افراد را اعلام کردند اما به دلایل امنیتی قادر به نام بردن از آنها نیستیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: افرادی در پست‌های مختلف حضور داشتند که اکثر آنها بازنشسته شده و در خارج از کشور سکونت دارند. در مقاطع مختلف، به عنوان ابزار و نیروهای پنهان دشمن وارد کشور می‌شوند و از طرق مختلف مانند نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا وضعیت شکست‌ خورده خود را احیا کنند. این افراد در خصوص برجام و شایعاتی که منتشر می‌شد در کشور نقش‌آفرین بودند. پس از تصویب برجام نیز تلاش می‌کردند برجام دوم را بنویسند.
 حسن‌بیگی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها برداشته نشده. قرار بود همه تحریم‌ها یکجا برداشته شود و بانک‌ها وارد صحنه شوند. بخشی از سنگ‌اندازی‌ها در مسیر اجرای برجام توسط عناصر ایرانی که بعضاً در خارج از کشور زندگی می‌کنند و گاهاً در داخل کشور هستند، صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها