انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14567
08:43

بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند

ادعاهای بسیاری در خصوص گسترش آموزش در پاکستان صورت می‌گیرد، ولی بیش از ۶ میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از تسنیم، ادعاهای بسیاری در خصوص گسترش آموزش در پاکستان صورت می‌گیرد، ولی بیش از 6 میلیون کودک پاکستانی از تحصیلات ابتدایی محروم هستند. در حالی که 190 هزار مدرسه در پاکستان دچار فقدان امکانات اساسی همچون آب، برق، دیوار و دستشویی است.

نظام مدیریت اطلاعات آموزشی ملی گزارش سال 2014 میلادی را در این خصوص ارائه کرد. مطابق این گزارش 13405 مدرسه دینی در پاکستان وجود دارد و بیش از یک میلیون و 800 هزار کودک در این مدارس دینی تحت آموزش هستند. تعداد دختران تحت آموزش در مدارس دینی بیش از 600 هزار نفر است.

در پاکستان 12 هزار مؤسسه آموزشی به صورت غیر رسمی دایر است. بیش از 500 هزار کودک در این مؤسسات مشغول به آموزش هستند. در مجموع بیش از 40 میلیون کودک در مدارس دولتی، خصوصی، مدارس دینی و مراکز فنی حرفه ای پاکستان تحت آموزش هستند و یک میلیون و ششصد هزار از اساتید در حال تدریس در این مراکز می باشند. در گزارش دیگری در مورد شاخص های اجتماعی و زندگی در پاکستان مربوط به سال 2012 میلادی آمده است میزان سواد در بین افراد 10سال به بالا در پاکستان 60 درصد است. این میزان در میان مردان 71 درصد و زنان 48 درصد است.

به گزارش رایزن فرهنگی ایران در پاکستان، نظام مدیریت اطلاعات آموزش ملی به عنوان بخشی از آکادمی برنامه ریزی آموزشی و مدیریت وزارت فدرال آموزش و تربیت حرفه ای از سال 1993 میلادی مشغول به فعالیت است. هدف اصلی این نهاد یکپارچه سازی و گردآوری آمارهای مربوط به آموزش، نگهداری داده های جامع آموزش ملی، ایجاد استاندارد با هدف بهبود داده‌های آموزش و ارائه پشتیبانی فنی به ایالت‌ها و ناحیه‌ها در راستای افزایش ظرفیت خود در نگه‌داری از داده‌های آموزش است.

نظام مدیریت آموزش ملی یک سیستم گردآوری داده‌ها، ذخیره سازی، بازیابی و پردازش است که برای بهره برداری مؤثر تصمیم‌گیرندگان و مجریان طراحی شده است. همچنین این نهاد با سازمان‌های بین المللی نظیر یونسکو، یونسف، مؤسسه آمار یونسکو، اداره توسعه بین المللی آمریکا، برنامه جهانی غذا و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن مشارکت دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.