انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14753
19:01
بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان

به مناسبت بازگشایی مدارس وآغاز سال تحصیلی

اول مهر هر سال مقارن با هفته دفاع مقدس، یادآور رشادتهای مردانی بی ادعاست که در کلاس عشق الهی، درس ایمان، ایثار، جهاد و شهادت آموختند، یادآور مردمانی است که با حماسه بی نظیر خود هشت شهر عشق را مشق کردند تا درخت ایستادگی و پایمردی را در سرزمین عقلانیت و معنویت غرس کنند ...

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج فرهنگیان، بیانیه این سازمان به مناسبت بازگشایی مدارس و اغاز سال تحصیلی جدید به شرح ذیل منتشر می گردد:

بسم الله النور

سپاس و ستایش از آن ذاتی مقدس است که بنای بزرگترین مکتب دینی جهانی را، علم آموزی قرار داد.

سرآغاز کوشش در مسیر تعلیم و تربیت اسلامی که پرده های جهالت و جاهلیت را می درد و معلم و متعلم را به فتح قله های علم و بصیرت رهنمون می شود، بر معلمان، دانش آموزان و مدیرانی که خالصانه و صادقانه در این عرصه قدم می نهند گرامی باد.

اول مهر هر سال مقارن با هفته دفاع مقدس، یادآور رشادتهای مردانی بی ادعاست که در کلاس عشق الهی، درس ایمان، ایثار، جهاد و شهادت آموختند، یادآور مردمانی است که با حماسه بی نظیر خود هشت شهر عشق را مشق کردند تا درخت ایستادگی و پایمردی را در سرزمین عقلانیت و معنویت غرس کنند ... و با شروع مهر، طنین ناب نای معلم، گوش و جان طالبان تزکیه و تعلیم را به درسهایی تزیین می کند که: درس دیروز اگر در سنگرهای دفاع در برابر تجاوز اجانب به مرزهایمان بود، درس امروز در خاکریزهایی رقم می خورد که اجنبی می خواهد با تسخیر مغزهایمان، استیلای فکری، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خود را رقم بزند اما زهی خیال باطل که به زودی خواهیم دید با هدایت معلمان این سرزمین، نسل آینده تمدن نوین اسلامی را رقم خواهند زد.

رسالت تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی ایران این چنین پایه گذاری شده است که تربیت و دانش اندوختن باید در مدار پویایی و تربیت دانش آموزانی خلّاق، دارای هویت مستقل و عزتمند دینی باشد و آموزش و پرورش مرکز پرورش نسل متفکر و دارای ذهن پرسشگر و فعال در تحولات اجتماعی باشد.

مسیر این تربیت و تعلیم باید با معارف، اخلاق و رفتار اسلامی همراه باشد تا در نتیجه معرفت، معنویت و بصیرت اسلامی، رایحه مسیر تحقق حیات طیبه را در مدارس و جامعه ما جریان دهد از این رو، پرورش اسلامی در کنار تعلیم اسلامی جایگاهی والاتر دارد.

آن جایگاه رفیعی که آموزش، معلم و یادگیرنده در جمهوری اسلامی دارد بدان دلیل است که مدرسه اسلامی، تجلی بخش فرهنگ غنی اسلامی و تکوین و تعالی دهنده هویت دانش آموزان بر اساس معیارها و چارچوب فلسفه اسلامی باشد. بر این اساس، بر معلمان و مدیران گرانقدر که همچو معمارانی زبردست، نسل آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی در دستان پرتلاش و پرمهرشان ساخته می شود، ضروری است آگاه باشند که نسل آینده نسلی است که تربیتش بر مبنای دین مداری، اخلاق گرایی، پژوهش و تفکر و خودباوری سرشار از بصیرت و آگاهی سیاسی است، چرا که نوجوانان امروز، سکان داران فردای ایران و انقلاب اسلامی هستند.

حماسه اقتصاد مقاومتی و نیل به استقلال اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و رسیدن به فناوری های پیشرفته و جبران عقب ماندگی  علمی، در گرو انجام وظیفه خطیری است که بر دوش آموزش و پرورش و فرهنگیان عزیز نهاده شده است؛ و این محقق نمی شود مگر با استفاده از تمام ظرفیت های ملی و بکارگیری تمام و کمال از نخبه های علمی؛ همچنین مستلزم عزمی راسخ در شناخت دقیق نیازهای داخلی و برون مرزی سرزمین اسلامی ایران و تلاش در این مسیر است.

دانش آموزان عزیز باید توجه داشته باشند که خداوند نعمت هوش و تمایل به علم آموزی را در آنان به ودیعت گذاشته که اگر آن را با همت، تلاش و پشتکار همراه کنند، آینده ای درخشان را برایشان به ارمغان می آورد.

 سازمان بسیج فرهنگیان با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و نیز ضمن تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت، ایام فرخنده ی بازگشایی مدارس و بهار علم آموزی را بر دانش آموزان و معلمان نور افروز چراغ دانش تبریک عرض نموده و با استعانت از خداوند منان، سال تحصیلی جدید را برای دوست داران و تلاشگران این عرصه، سالی پر از پیشرفت، تلاش و سرشار از یاد خدا آرزومند است.

إن شاء الله

 بمنه و توفیقه

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها