انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14780
07:41

«مهر» آمد؛ سرآغاز تلاش مضاعف محصلان در مسیر زندگی

ای دانش آموز، امروز سرآغاز تلاش مضاعف تو در مسیر بی‌بازگشت زندگی است. می‌آموزی باید برای بقا تلاش کرد، اما نه به هر قیمتی و نه برای رسیدن به هر قسمتی. یاد می‌گیری که الفبای عاشقی و مودت تنها آموزه جاودان کلاس زندگی‌ات است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، باز مهر و بار دیگر مهرورزی، طلوع صبح دانایی، غروب جهل و نادانی و تلألو رنگین کمان خردورزی در آسمان دانش و آگاهی.

مهر؛ خواستن، همت افزون‌تر و جلوه دوری جستن از جهل و چشمه‌سار جوشان توانایی است.

مهر؛ رنگ دانایی به خود گرفتن با حضور پیشه‌ورزان خردمندی است؛ حرمتی به بزرگی آسمان و قدمتی به سترگی زمین دارد.

تاریک ترین کلمه نادانی است و تواناترین کلمه دانش؛ چراغ نادانی را با علم روشن کن و در طریق کمال از خودخواهانه ترین کلمه یعنی «من و منیت ها» بر حذر باش.

مهر آمد تا مهرورزی‌ها را بیاموزیم و مهربانی را سرآغازی بر عطوفت همزاد با دانایی بدانیم و فارغ از جنبه‌های سطحی نگریستن قومی و فرهنگی، هنر با هم زیستن را تمرین کنیم.

ای جوینده کمال و پاینده شکوه و جلال؛باید بیاموزی که در مسیر پر تلاطم زندگی مانع بسیار و زمان کم و مغتنم است؛عزمی پولادین می‌خواهد تا سزاواری‌ها و قابلیت تو در کوران ملایمت و ناملایمی ها اثبات شود.

تو کودک، نوجوان و جوان ایرانی هستی که در همه اعصار مهد دانایی و نماد توانایی‌ها بوده است؛ تو وارث بزرگ‌مردانی همچون ابن‌سینا، فارابی، ابوریحان بیرونی‌ها و صدها دانشمند عصر حاضر مانند حسابی و چمران‌ها هستی. 

ای پوینده فرزانگی، در عصر حاضر می‌آموزی راه و رسم بزرگ شدن را و آنجا که پای احساس و عطوفت است، مرد اول میدانی و آنجا که صلابت و پایمردی در میان است در صف نخست کارزار. 

تو از نسل بزرگ‌مردان کوچکی مانند شهید فهمیده ها هستی که تاریخ تولدشان همسان و همزاد تو بوده است، اما هیبت و صلابتشان همچو فولاد آب دیده صحنه‌گردان سال ها رزم و جهاد در مقابل تجاوزگران. 

به هوش باش که باید همواره به پیشینه پرافتخار خود مباهات کنی و در هیاهوی بی‌محتوای دنیای مادی گرای امروز، آگاهانه و از روی شناخت مسیر دانایی و وارستگی را بپیمایی و نیک بدانی که آینده از آن کسانی است که با غنیمت شمردن امروز، با امید و تلاش ترسیم‌کننده فردای بهتر برای خود و وطن خویش هستند.

تو می‌آموزی و یاد می‌گیری علم و عمل لازم‌ و ملزوم یکدیگر و تعهد و عامل به ارزش‌های انسانی بودن، لنگرگاه متعالی زندگی است. 

تو امید امیدواران برای تحقق ایران آباد هستی و می‌دانی برنده این رقابت کسانی هستند که راه را آهسته اما پیوسته و همراه با تدبیر می‌پیمایند.

داستان زندگی تو از امروز با قلمی نو، صحیفه‌ای روشن‌تر و کاتبی داناتر نگاشته و تحریر می‌شود؛ کاتب زرنگار آن، تو هستی که آموخته‌ای باید راقم سطور تازه زندگی‌ات بر اساس دانایی، دانستن، توانایی و خواستن باشد. 

امروز سرآغاز تلاش مضاعف تو در مسیر بی‌بازگشت زندگی است، می‌آموزی باید برای بقا تلاش کرد، اما نه به هر قیمتی و نه برای رسیدن به هر قسمتی؛ یاد می‌گیری که الفبای عاشقی و مودت به همنوع تنها آموزه جاودان کلاس زندگی‌ات است و قیمتی شدن غایت آمال و آرمان توست.

می سُرایی موسیقی زیبایی دانایی را که نُت‌های متوازن و هماهنگ آن محصول تلاش، پشتکار و ماحصل آن آرامش و اقتدار است. 

یاد می‌گیری برای پیروز شدن باید کوشید، خروشید و از سختی‌ها نهراسید، تو الفبای دانایی را می‌آموزی تا همواره در پناه آن به توانایی برسی و چشمه فیاض و پایداری برای جوشش آب حیات ابدی در جامعه شوی تا همگان فارغ از هر رنگ و نژادی از مواهب مادی و معنوی تو متنعم و بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها