انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14782
07:45

۵۰ عنوان کتاب آموزشی قرآن و عترت در مدارس توزیع می‌شود

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش گفت:‌ امسال یک بسته فرهنگی با حدود ۵۰ عنوان کتاب در زمینه قرآن، عترت و نماز آماده و این تولیدات را به مدارس عرضه خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌ و پرورش درخصوص اجرای برنامه‌های قرآنی و معارفی ویژه دانش‌آموزان در سال تحصیلی 95-96 اظهار کرد: فصل تابستان فصلی است که باید برای حضور دانش‌آموزان در مهر ماه آماده شویم و امسال بحث محوری ما تولید محتوا بود و با این رویکرد در تمام استان‌های کشور آماده حضور دانش‌آموزان هستیم.

وی افزود: یکی از نگرانی‌های مربیان قرآن، بخشنامه‌های مکرر است و طرح ندای رحمت را با هدف استفاده از بخشنامه‌های پایدار به تمامی مدارس ابلاغ کرده‌ایم که به مدت پنج سال پایدار خواهد بود. این طرح راهنمای عمل مدارس در حوزه نماز، قرآن و عترت است و به عنوان کتاب کار مربیان پرورشی آماده شده است.

مدیرکل قرآن،‌عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: برای تسری اقدامات قرآنی در سطح مدارس باید بر روی نیروی انسانی کار ویژه‌ای کرد برهمین اساس 25 مهر ماه دوره آموزشی ویژه مربیان قرآن برگزار خواهد شد و حدود یک هزار نفر را آموزش می‌دهیم.

مسیب‌زاده درخصوص اقدامات انجام در حوزه قرآن و دینی طی سه سال گذشته گفت: سال اول سال بررسی و ارزیابی بود و فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز را مجدد بررسی کردیم چرا که باید برنامه‌‌هایی پیش بینی می‌شد که می‌توانستیم آنها را تسری دهیم. سال دوم سال مستندسازی بود تا بدانیم چه داریم و سال سوم سال تولید محتوا براساس مستندات است برهمین اساس امسال یک بسته فرهنگی با حدود 50 عنوان کتاب آماده و این تولیدات را به مدارس عرضه خواهیم کرد.

وی افزود: سیاست آموزش‌وپرورش مدرسه‌محوری است و اثربخشی برنامه‌ها را باید در مدارس شاهد باشیم و امسال این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به تولید11 عنوان کتاب در حفظ موضوعی قرآن گفت:‌17 عنوان کتاب امام شناسی تحت عنوان مصابح الهدی، 7 عنوان کتاب صحیفه سحادیه و 7 عنوان کتاب تفسیر قرآن ویژه دانش‌آموزان تهیه شده است.

مسیب‌زاده درخصوص بی‌توجهی به دروس قرآن و دینی عنوان کرد: جایگاه قرآن، عترت  و نماز در آموزش‌وپرورش ویژه است و خانواده‌ها این موضوع را از ما مطالبه می‌کنند و این موضوع یک اتفاق فرهنگی است نباید نگاه ابزاری به آن داشت و نباید بگوییم اعتبار درس ریاضی و فیزیک بیشتر از دینی و قرآن است.

وی ادامه داد:‌ برای ما تکلیف است که بستر لازم برای توجه به دروس قرآن و دینی را فراهم کنیم و هیچ تفاوتی میان دروس وجود ندارد و نظارت لازم بر جدول برنامه درسی اعمال می‌شود تا به ساعت درس قرآن و دینی بی‌توجهی نشود.

مسیب‌زاده در خصوص تعامل با حوزه‌های علمیه گفت: بیش از 10 سال است دفتری تحت عنوان همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش در این وزارتخانه فعال است.هم‌اکنون به لحاظ محتوا غنی هستیم اما روش‌ها بسیار مهم است و باید محتوای قرآن و معارف اسلامی را در قالب ای روش‌ها به دانش‌آموزان ارائه دهیم و دفتر همکاری‌های آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه می‌خواهد این موضوع را رقم بزند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: راه‌اندازی مدارس امین و حضور روحانیون مستقر در مدارس برای پاسخگویی به شبهات بسیار تأثیرگذار است. در سال تحصیلی گذشته 66 هزار نماز جماعت در مدارس برگزار شد. 18 هزار امام جماعت در مدارس حضور دارند و بیش از 35 هزار معلم به عنوان امام جماعت نماز را در مدارس برگزار می‌کنند.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها