انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14838
13:33
گزارشی از دبیرستان شاهد هوشمند شهید مجید محسنی؛

مدرسه ای که در آن خبری از آسیب های اجتماعی نیست/ محیطی امن برای پیشرفت علمی و پرورش روحی

دبیرستان شاهد هوشمند شهید مجید محسنی (متوسطه اول) در منطقه هفده تهران و در میدان بهاران واقع شده است.این مدرسه هوشمند پسرانه علاوه بر برنامه ریزی درسی برنامه هایی نیز برای رشد تربیتی و اعتقادی دانش آموزان دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، دبیرستان شاهد هوشمند شهید مجید محسنی (متوسطه اول) در منطقه هفده تهران و در میدان بهاران واقع شده است.این مدرسه هوشمند پسرانه علاوه بر برنامه ریزی درسی برنامه هایی نیز برای رشد تربیتی و اعتقادی دانش آموزان دارد.

معاون آموزشی این مدرسه می گوید: خیلی مهم است که والدین با خیال راحت فرزندان خود را مدرسه بفرستند و مطمئن باشند که هم از لحاظ تحصیلی و هم از لحاظ تربیتی دلبند آنها در بهترین شرایط است. ما بهترین شرایط را از لحاظ امکانات علمی و پاکی محیط فراهم کرده ایم و مبلغ زیادی هم از دانش آموزان دریافت نمی کنیم.

 

کاظمی مسئول سیستم هوشمند در تشریح برنامه های هوشمند سازی مدرسه می گوید: مدرسه ما 14 کلاس مجهز به فناوری برد هوشمند دارد که تدریس تمام دبیران برای دسترسی مجدد ذخیره می شود. در سایت مدرسه در بخش پروفایل هر معلم امکان ارتباط آسان والدین با معلمان فراهم است و تمام معلمان برای این مسئله آموزش دیده اند.

 

 

وی ادامه داد: 64 دوربین فعال در تمام مدرسه وجود دارد که هر مسئله ای پیش بیاید به راحتی امکان رجوع به آرشیو فیلم ها وجود دارد. 46 تبلت داریم که در کلاس موضوعی ریاضی از آن استفاده می شود. آزمون های آنلاین و پیش آزمون شب امتحان از دیگر برنامه های ویژه مدرسه ماست که جهت بالا رفتن کیفیت آموزشی صورت می گیرد.

 

حسین نژاد معاون آموزشی دبیرستان شاهد شهید محسنی در توضیح شرایط انضباطی و تربیتی حاکم بر مدرسه توضیح داد: دانش آموزان ما در بدو ثبت نام از لحاظ انضباطی، تربیتی و درسی سنجیده می شوند و پس از ورود به مدرسه نیز ما علاوه بر زیباسازی و جذاب کردن مدرسه و رساندن پیام های تربیتی به این نحو، برنامه هایی چون هیئت حسینی در ایام محرم، حضور در نماز جماعت به عنوان برنامه ویژه و با استفاده از یک روحانی جوان و خوش ذوق، برگزاری سخنرانی ها و برنامه های مختلف در مناسبت های مختلف و.. سعی کرده ایم محیط مدرسه را برای پرورش هرچه بهتر دانش آموزان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در برنامه ها از سیاسی کاری به شدت پرهیز می کنیم و این رویه معمول مدارس و وظیفه ی مهم ماست. در این مدرسه به لطف خدا هیچ موردی در خصوص آسیب های اجتماعی گزارش نشده است. و این یک افتخار است. علاوه بر مسائل تربیتی دانش آموزان ما از لحاظ درسی نیز موفق هستند. با توجه به الگو پذیری فراوان دانش آموزان ازدبیران، درانتخاب معمان نیزدقت نظر خاصی وجود دارد.

 

 

عبدالرحیمی معاون پرورشی و تربیتی دبیرستان شاهد پسرانه شهید محسنی در خصوص برنامه های تربیتی این مدرسه به خبرنگار ما گفت: قرآن صبحگاه را در برگه هایی به تعداد دانش آموزان تهیه کرده ایم که در آن پیام آیه نیز منعکس است و این برگه ها با تعداد آیات مشخص در طول یک دوره تحصیلی برای دانش آموزان مرور می شود که موجب انس دانش آموزان با قرآن می شود.

 

وی افزود: کتابخانه مدرسه 7000 جلد کتاب دارد که شامل 3000 نسخه کتاب است. دانش آموزان در برنامه های فرهنگی مشارکت دارند و هیئت دانش آموزی ما در ایام محرم چند شب هم بعد از عزاداری به دانش آموزان شام می دهد. سعی کرده ایم در برنامه ها اجبار نداشته باشیم بلکه با محرک های گوناگون آنها را برای شرکت در این برنامه ها تشویق کنیم.

 

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها