انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14898
14:06

دوازدهمین همایش توانمندسازی مدیران بسیجی سازمان بسیج فرهنگیان آغاز به کار کرد/ بررسی مسائل روز آموزش و پرورش در روز نخست

با حضور 450 نفر از مدیران کانون های بسیج فرهنگیان سراسر کشور دوازدهمین همایش توانمندسازی مدیران بسیج فرهنگیان صبح روز دوشنبه ششم مهرماه در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، با حضور 450 نفر از مدیران کانون های بسیج فرهنگیان سراسر کشور دوازدهمین همایش توانمندسازی مدیران بسیج فرهنگیان صبح روز دوشنبه ششم مهرماه در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

در ابتدای مراسم مدیر این دوره، عباس مطهری جانشین سازمان بسیج فرهنگیان در سخنانی به تشریح اهداف و مشروح  برنامه دوره پرداخت و سپس نخستین کلاس تجمیعی با حضور سعید صابری کارشناس مسائل فرهنگی و سیاسی برگزار شد.

 صابری در سخنان خود حول محور مسائل فرهنگی و سیاسی روز آموزش و پرورش با اشاره به این که اکنون در جنگ نرم هستیم گفت: در این جنگ نرم با توجه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش نقش فرهنگیان بسیار مهم و تاثیرذگذار است و بسیج فرهنگیان و معلمان متعهد و بسیجی تاثیر به مراتب بیشتری در این برهه خواهند داشت.

وی با ذکر سخنانی از مقام معظم رهبری پیرامون مسئله تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش بیان کرد: مقام معظم رهبری در مورد هیچ قشری این الفاظ و عبارات را به کار نبرده اند و این مسئله بدان معنی است که رسالت آموزش و پرورش بسیار سنگین است.

کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی با بی بدیل دانستن نقش آموزش و پرورش در جنگ نرم و برنامه ریزی دشمنان برای این نهاد مهم، ادامه داد: به صحنه کشاندن اعتراض قشر زحمت کش معلم یکی از این برنامه ریزی ها بود که در چند مرحله در دستور کار قرار داشت ولی در درازمدت، دشمنان این کشور به نتیجه دلخواه نرسیدند.

صابری با مرتبط دانستن برخی تشکل های معلمی که فعالیت های ضد امنیتی در کشور داشتند با منافقین و دشمنان خارجی، افزود: سعی داشتند حرکتی را تحت عنوان جنبش معلمان ایجاد کنند و از مسائل صنفی ای که برخی از آنها به حق بود، بهره برداری سیاسی

کنند که البته به نتیجه نرسید.

وی با برشمردن تشکل های مهم معلمی در کشور و دسته بندی آنها ادامه داد: یکی از تشکل هایی که فعالیت امنیتی و ضد نظام داشت کانون صنفی معلمان بود که حتی برخی از اعضای ارشد آن بازداشت شدند که متاسفانه دوباره موفق به دریافت مجوز فعالیت شده اند.

کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی با برشمردن برخی مشکلات کلی نظام تعلیم و تربیت ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در آموزش و پرورش ما فارغ از این که چه دولتی بر سر کار باشد، وجود دارد اولویت دادن به مسائل سیاسی در انتصابات است، گاهی در برخی قسمت های آموزش و پرورش افرادی به کار گماشته شده اند که نه فقط مشکل سیاسی بلکه مشکلات امنیتی داشته اند.

صابری با انتقاد از در دسترس قراردادن منابع دولتی به برخی تشکل های معاند، تصریح کرد: قرار دادن امکانات دولتی در اختیار گروه هایی که ضدیت آنها با اصل نظام ثابت شده است امری پسندیده نیست و البته مشاهده شده که برخی مسئولین آموزش و پرورش در نشست ها و جلسات این تشکل ها نیز شرکت می کنند که بتعث وجهه دادن به آنها خواهد بود.

وی با انقاد از گسترش مدارس غیردولتی بیان داشت: متاسفانه مدارس دولتی هم وضعیت خوبی ندارند و ما علنا دانش آموزان را به سمت مدارس غیردولتی سوق می دهیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.