انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15011
13:37
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

امیدواریم گشایش اقتصادی برجام را در بودجه 96 آموزش و پرورش ببینیم

سیدمحمد بطحایی، در خصوص تاثیر اقتصادی برجام در بودجه و اقتصاد آموزش و پرورش توضیح داد: آنچه ما در آموزش و پرورش به دنبال آن هستیم ایجاد فضای آرام برای اجرای برنامه هاست. قطعا برجام به صورت مستقیم نمی تواند منابعی را به ما بدهد، زیرا برنامه ما براساس بودجه مصوب مجلس است و اگر برجام دستاوردهای مالی و اقتصادی داشته باشد تاثیر آن در بودجه دولت است و از آن طریق هم به ما فوایدی خواهد رسید و ما امیدواریم از آثار مثبت اقتصادی برجام در بودجه 96 آموزش و پرورش بهره مند شویم.
نسخه مناسب چاپ

سیدمحمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان در خصوص پرونده سه ساله حوزه معاونت خود بیان داشت: ما در حوزه مدیریت و پشتیبانی تلاشی در حوزه مدیریت منابع شروع کرده ایم؛ اعتقاد ما این است که اتکای خود را به بودجه دولت کاهش دهیم و به بهره وری منابع و امکاناتی که بیت المال در اختیار آموزش و پرورش گذاشته در حوزه اقتصاد آموزش و پرورش توجه کنیم. وی افزود: ما در حوزه توسعه مدیریت این مسئله را مهم ترین مصداق اقتصاد مقاومتی می دانیم و به دنبال آن هستیم که اگر منابعی در آموزش و پرورش هدر می رود و می شود استفاده بهتری از آن کرد، آن راه بهتر را پیدا کنیم. بطحایی با تاکید بر این که در طی سه سال گذشته سعی کرده ایم مدیریت منابع را بهینه کنیم، ادامه داد: ما سعی داریم ادامه این روند را در ماه های آخر دولت یازدهم به نتیجه برسانیم تا به بهبود کیفیت کار آموزش و پرورش کمک کنیم. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر با عدد و رقم و آمار دقیق و شواهد کافی که اگر بخواهید در اختیار شما قرار می گذارم_  می توانم ثابت کنم مسیری که ما رفته ایم؛ هرچند کافی نبوده اما درست بوده است و می توانم با آمار و ارقام بگویم که چه دستاوردهایی در ارزش افزوده منابع داشته ایم و در همین وضعیت بد اقتصادی و خزانه توانسته ایم کمک های شایانی برای بهبود به کیفیت کار آموزش و پرورش صورت دهیم.

وی در خصوص تاثیر اقتصادی برجام در بودجه و اقتصاد آموزش و پرورش توضیح داد: آنچه ما در آموزش و پرورش به دنبال آن هستیم ایجاد فضای آرام برای اجرای برنامه هاست. قطعا برجام به صورت مستقیم نمی تواند منابعی را به ما بدهد، زیرا برنامه ما براساس بودجه مصوب مجلس است و اگر برجام دستاوردهای مالی و اقتصادی داشته باشد تاثیر آن در بودجه دولت است و از آن طریق هم به ما فوایدی خواهد رسید و ما امیدواریم از آثار مثبت اقتصادی برجام در بودجه 96 آموزش و پرورش بهره مند شویم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها