انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15043
07:52

تجمع دانش‌آموزان عاشورایی در سوگواره «احلی من العسل»

هشتمین سوگواره «احلی من العسل»دانش‌آموزان عزادار مدارس مناطق مختلف تهران امروز با زمزمه‌های عاشقانه «حسین(ع)، حسین(ع)» و «یا قاسم بن الحسن(ع)» در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، هشتمین سوگواره «احلی من العسل» دانش‌آموزان عزادار مدارس مناطق مختلف تهران در لبیک به ندای حضرت قاسم‌بن الحسن(ع) در شب عاشورا که در پاسخ به امام حسین (ع) که فرمودند: «مرگ را چگونه می‌بینی؟» و ایشان فرمودند: «شیرین‌تر از عسل آن را می‌بینم» و آماده دفاع از اسلام هستم، امروز با حضور صدها نوجوان و جوان عاشورایی و با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین این وزارتخانه در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.

در این تجمع باشکوه دانش‌آموزان با در دست داشتن پرچم‌های عزا و پیشانی بندهای با مضامین «یا حسین(ع)» و یا «قاسم‌بن الحسن(ع)» و سر دادن زمزمه‌های «حسی(ع)، حسین(ع)» «قاسم بن الحسن(ع)» و «کلنا فداک یا زینب(س)»، به عزاداری و سوگواری امام حسین(ع) پرداخته و یاد و خاطره نوجوان عاشورایی دشت کربلا حضرت قاسم‌بن الحسن(ع) را زنده نگه داشتند.

تعدادی از دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اهداف حضور خود در این مراسم گفتند.

علی فردوسی دانش‌آموزی از منطقه 13 تهران اظهار داشت: هدف از آمدن به این مراسم بهره‌مندی از ثواب حضور در عزاداری امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: بنده از کودکی به هیأت‌های عزاداری می‌رفتم و هر وقت نیتی کرده‌ام، حاجت خود را گرفته‌ام که نمونه آن زیارت رفتن به کربلا همراه پدربزرگم بود.

امیر تابع دانش‌آموزی از منطقه 12 نیز هدف از حضور در این مراسم را عزاداری و گریه برای حضرت قاسم‌بن الحسن(ع) عنوان کرد و گفت: آمده‌ایم تا قیام کربلا زنده نگه داشته شود.

علی محمدی از منطقه 7 تهران نیز بیان داشت: هدف از عزاداری برای امام حسین(ع)، پاسداری از ارزش‌های این قیام است.

دانش‌آموز دیگری از منطقه 15 تهران افزود: باید با شجاعت و مقاومت در برابر دشمنان، امام حسین (ع) را الگوی خود قرار دهیم.

این دانش‌آموز تأکید کرد: دشمن آن زمان شمر بود و دشمن امروز ما آمریکاست و باید با آن مقابله کنیم تا آنها در کشورمان نفوذ نکنند.

شروین حبیبیان یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این مراسم متذکر شد: ما دانش‌آموزان می‌خواهیم مانند شهدای دانش‌آموز دفاع مقدس باشیم و از نظام جمهوری اسلامی حفاظت کنیم.

امیرحسین حاتمی یکی دیگر از دانش‌آموزان نیز تصریح کرد: زنده نگه داشتن نهضت امام حسین(ع) و دفاع از نظام جمهوری اسلامی از جمله دلایل شرکت کردن در این مراسم است و اینکه اعلام کنیم که جهاد ادامه دارد و یزیدیان باید بدانند که ما در صحنه بوده و راه امام حسین(ع) ادامه دارد.

سید علی طباطبایی از منطقه 4 تهران نیز یادآور شد: آمده‌ایم تا رسم وفاداری را از حضرت قاسم بن الحسن(ع) نوجوانی که در روز عاشورا حماسه به پا کرد، بیاموزیم و از آن درس شجاعت بگیریم.

وی افزود: یکی از پیام‌های قیام امام حسین(ع)، اقامه نماز اول وقت است.

عباسپور از فرهنگیان منطقه 7 نیز هدف از شرکت در این مراسم را آشنایی دانش‌آموزان با حضرت قاسم(ع) دانست و گفت: پیام امام حسین(ع) در صحنه حضور داشتن و تنها نگذاشتن امام و رهبر زمان خود است.

به گزارش فارس،‌ در این مراسم گروه تواشیح‌خوانی دانش‌آموزی شمیم یاس از منطقه 12 و یکی از نوجوانان به اجرای همخوانی و مدیحه‌سرایی در رثای امام حسین(ع) پرداختند و دانش‌آموزان شرکت کننده در این سوگواره در میثاق‌نامه‌ای در دفاع از ارزش‌های اسلامی و حفاظت از نظام جمهوری اسلامی با تأسی گرفتن از قیام امام حسین(ع) در مقابل دشمنان تأکید کردند.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها