انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15154
08:14

شهید عبدالاحد پور اسکندر

کاربر من یک معلم هستم خانم ناصح پور

شهید عبدالاحد پوراسکندر

من یک معلم هستم به روایت از کتاب سوره های سرخ نوشت:

تاریخ تولد: 1347/3/15

تاریخ شهادت:1363/12/20

محل شهادت: عملیات بدر

مادر شهید عادله خانم نام داشت و در دوران بارداری به دلیل بیماری، تصمیم به کورتاژ گرفته بود، ولی خوابی عجیب وی را از این تصمیم منصرف کرد.او در خواب دید که دری از آسمان به رویش باز شد و مردی با لباس بلند، گردن بندی را به گردنش آویخت و گفت حق نداری این گردنبند را از گردنت باز کنی.مشابه این خواب را دختر عادله نیز دیده بود و همین امر باعث شد وی تصمیم به نگهداشتن جنین کند و با توکل بر خدا فرزندش را به دنیا آورد.

سرانجام بعد از نه ماه انتظار نوزاد پسری که گویی با همه فرزندان دیگر عادله متفاوت بود پا به عرصه وجود نهاد. با آمدن نوزاد مبارک بیماری مادر از بین رفت و پزشکان را شگفت زده کرد.  رزق و روزی از در و دیوار بر خانواده پوراسکندر باریدن گرفت. پدرش جلیل که در یک قصابی کار می کرد بر این مساله اذعان داشت. عبدالاحد کودکی مظلوم و بی آزارو در عین حال باهوش بود. با مادر بزرگوارش رابطه ای عاطفی داشت بارها دست مادرش را می بوسید و مادر نیز فرزندش را دعا می کرد.او دوران تحصیل ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و وارد دبیرستان باغمیشه شد و همزمان  با همان سن و سال کم به عنوان مربی قران و آموزشیار نهضت سوادآموزی پذیرفته شده و به تعلیم علوم دینی و مذهبی پرداخت. او در عرصه ورزش نیز خوش درخشید و جزو کشتی گیران به نام منطقه محسوب می شد.

در زمان انقلاب پسر بچه نوجوانی بود ولی اهل پایگاه و علاقمند رهنمودهای امام و سخنرانی های ایشان بود. آرزوی قلبی اش شهادت بود. او داوطلبانه از طریق بیسج راهی مناطق جنگی شد. در عملیات بدر بعنوان امدادگر و آرپی جی زن فعالیت می کرد تا آنکه در اسفند 1363 در پاسگاه زید در خاک عراق شهد شهادت نوشید و پیکر مطهرش  سالها مفقودالاثر بود تا آن که بعد از گذشت نه سال  چشم انتظاری پیکر شهید به آغوش وطن بازگشت و در گلستان شهدا آرام گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها