انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15197
11:22

میثاق‌نامه دانش‌آموزان برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»

رئیس سازمان دانش آموزی از تنظیم میثاق‌نامه دانش‌آموزان برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از تنظیم میثاق‌نامه دانش‌آموزان برای بحث، بررسی و گفتمان‌سازی در جلسات تشکل‌های دانش‌آموزی و کرسی‌های آزاد اندیشی جهت تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خبر داد.

وی ادامه داد: این میثاق نامه در 10 بند توسط فعالان و نخبگان دانش‌آموزی تنظیم شده و جهت اجرا به تمامی مدارس ابلاغ شده است که امیدوارم دانش‌آموزان با تأسی از آن در زندگی عملی خود پاسخ امیدبخشی به خواسته قلبی رهبر فرزانه انقلاب بدهند.

در این میثاق‌نامه آمده است: برای تحقق فرمان رهبرم میثاق می‌بندم که:

1- تولیدات داخلی کشور خودم را مصرف می‌کنم و به خانواده خودم نیز این مهم را توصیه و برانجام دقیق آن مراقبت می‌نمایم.

2- تلاش خواهم کرد تا در مصرف انرژی همیشه صرفه جویی کنم و از هدررفت منافع ملی، با تذکر و توصیه‌های مستمر و اخلاقی در محیط اطراف خود کوشش کنم.

3- به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنم و در همه مناسبت‌ها و مراسم با احترام ویژه به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، سرود زیبای آن را زمزمه می‌نمایم.

4- سعی می‌کنم با شرکت در ورزش همگانی و مستمر مراقب سلامتی‌ام باشم تا ضمن ایجاد نشاط و شادابی در خودم در پیشگیری از بیماری و مصرف داروهای وارداتی مراقبت کنم.

5- در طول دوران تحصیل از لوازم التحریر و نوشت افزار تولید کشور خودم استفاده نموده و استفاده از تولیدات بیگانگان را برای خود تحریم کنم.

6- تلاش خواهم کرد در اردوهای سازندگی مناطق محروم کشورم در ایام فراغت و به‌ویژه تابستان حضور گسترده و تشکیلاتی داشته باشم.

7- سعی می‌کنم به محیط زیست خودم احترام بگذارم و ضمن حفاظت مستمر از آن، درختکاری را در هر فرصتی انجام بدهم و از درختان کاشته شده، مراقبت به عمل آورم.

8- متعهد می شوم در طول دوران تحصیل خود حداقل به یک مهارت شغلی برای تولید ثروت و کسب درآمد تسلط پیدا کنم.

9- تلاش خواهم کرد در درس خواندن با تمام وجود کوشا باشم و با نمرات بسیار خوب، سال تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانم. نیک می‌دانم که افت تحصیلی خسارات فراوانی از جمله اقتصادی برای جامعه‌ام به همراه خواهد داشت.

10- مدرسه را یک کارگاه بزرگ و مؤثر آموزشی و پرورشی می‌دانم و متعهد می‌شوم حداقل در یکی از تشکل‌های دانش‌آموزی یا نهادهای مشارکتی مدرسه فعالیت مستمر داشته باشم.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها