انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15198
11:23
غلامعلی افروز:

کاهش ۴ ساله سن بلوغ کار تربیت را سخت کرده است

یک روانشناس گفت: سن بلوغ ۳ تا ۴ سال کم شده و این کاهش باعث سختی در تربیت شده است.
نسخه مناسب چاپ

غلامعلی افروز در مراسم رونمایی از بزرگترین پرتال تربیت کودک و نوجوان «فرزندپرتال» اظهار کرد: دوران بلوغ می‌تواند بستری برای افزایش ظرفیت هوشی و تحول مطلوب شخصیت باشد. 

وی افزود: بلوغ زودرس کار تربیت را سخت و دشوار کرده و سن بلوغ 3 تا 4 سال کم شده و این کاهش باعث سختی در تربیت شده است.

این روانشناس با بیان اینکه تربیت یعنی باغبانی وجود انسان و کم کردن فاصله بالقوه و بالفعل انسان تصریح کرد: واژه‌های انضباطی فرزند را دچار خستگی می‌کند و خانواده باید با زبان تکریم و تأیید به دنبال پیوند عاطفی با فرزندان باشند. 

افروز با بیان اینکه اگر خانواده‌ها در 7 سال ابتدایی فرزندان، تربیت درستی نداشته باشند باعث تعارض شخصیت آنها می‌شوند، یادآور شد: در 7 سال اول پایه شخصیتی فرزند با مولفه‌های عطوفت، مهربانی، گذشت و ایثار، صداقت، عدالت و احسان شکل می‌گیرد. 

وی خاطرنشان کرد: اگر در هفت سال ابتدایی تربیت خوبی انجام گیرد در هفت سال دوم، بچه‌ها با حافظه بهتر یعنی بدون ناامنی و خلاء عاطفی به یادگیری می‌پردازند؛ خانواده‌ها، فرزندانشان را زودتر از سن آموزش به محیط مدرسه وارد نکنند. 

افروز ادامه داد: وارد شدن بچه‌ها زودتر از سن قانونی به مدرسه باعث فشار روانی به بچه‌ها می‌شود و بچه‌هایی که دیرتر وارد محیط آموزش می‌شوند موفق‌ترند. 

وی با تاکید بر این حدیث از پیامبر اکرم (ص) که فرزند در 7 سال اول زندگی خود عاطفه‌پذیر است، گفت: هیچ کسی به اندازه امام حسین(ع) از مهر و عطوفت برخوردار نبود زیرا یک زمین بازی سه ضلعی متشکل از حضرت محمد(ص)، حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در کنارش بودند.

افروز یادآور شد: امام حسین(ع) سرشار از مهر و عطوفت بود و خانواده‌ها باید این مهرورزی از طرف امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها