انتشار یافته: 1
شماره مطلب: 15248
13:22

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی روحانی، کیست؟!

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی آبان سال 1393 از سوی رئیس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما نتوانست اعتماد نمایندگان مجلس نهم را کسب کند و دلیل آن هم مانند نجفی که در دولت یازدهم نتوانسته بود، رأی اعتماد نمایندگان را به دست آورد انتساب به فتنه ۸۸ عنوان شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در سال 1334 در شهر آشتیان متولد شد؛ وی در دوره دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد و کارشناسی خود را از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی راه و ساختمان اخذ کرد. 

احمدی مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته سازه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت کرد و برای مدرک دکتری، دانشگاه امپریال کالج انگلستان را انتخاب کرد و توانست موفق به اخذ مدرک دکتری رشته مهندسی زلزله شود. 

از جمله کارهای اجرایی وی می‌توان به «دفتر فنی سپاه پاسداران از سال 1359 تا 1364 به عنوان مهندس محاسب و مسئول بخش سازه به صورت نیمه وقت و مأمور به وزارت آموزش و پرورش»، «مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1364 تا 1368»، «معاون امور جنگ وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1366 تا 1368»، «مسئول ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه‌ها از سال 1366 تا 1368»، «برگزارکننده دوره های "دانشگاه در جبهه" برای جبران عقب افتادگی آموزشی دانشجویانی که در جبهه حضور داشتند» و «معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام وزیر از سال 1380 تا 1382» و «عضو شورای برنامه ریزی سازمان سنجش آموزش کشور از سال 1376 تا 1382» اشاره کرد.

شاید تنها فعالیت شاخص وی را بتوان به حضورش در شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نسبت داد. چرا که احمدی دانش آشتیانی در 26 آبان 1394 از سوی رئیس جمهور به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، طی حکمی به همراه 6 نفر دیگر به عنوان عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منصوب شد.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی آبان سال 1393 از سوی رئیس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما نتوانست اعتماد نمایندگان مجلس نهم را کسب کند و دلیل آن هم مانند نجفی که در دولت یازدهم نتوانسته بود، رأی اعتماد نمایندگان را به دست آورد انتساب به فتنه ۸۸ عنوان شد.

در مجلس شورای اسلامی وقت تصاویری پخش شد که طبق زیرنویس فیلم حضور وزیر پیشنهادی علوم، یعنی دانش آشتیانی با وجود تکذیب وی در عدم حضور در فتنه اثبات میشد، در فیلم مذکور وی در میان فتنه‌گران در سال 88 در تحصن دانشگاه امیر‌کبیر و به تعطیلی کشاندن کلاس‌ها را نشان می‌داد.

اکنون باید دید آیا احمدی دانش‌ آشتیانی از آن فعالیت‌های سیاسی که موجب عدم رأی اعتماد مجلس پیشین به وی بود، مبرا شده است و آیا فردی که از جنس وزارت علوم است مورد تأیید نمایندگان مجلس دهم برای وزارت آموزش و پرورش هست؟

در هر حال باید دید فخرالدین احمدی دانش آشتیانی چه برنامه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش دارد و آیا می‌تواند سکان کشتی تعلیم و تربیت را به دست گیرد؟

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.
حسنعلی از شهرکرد

بدون شک تغییر کابینه روحانی در آستانه ورود به عرصه انتخاباتی ریاست جمهوری آن هم جابجایی وزرای فرهنگی با توجه به جامعه مخاطب در ارتباط با آنها بخصوص آموزش وپرورش که با بیش ازیک میلیون معلم و14میلیون دانش آموز در ارتباط می باشد زمینه سازی برای پر کردن سبد رای روحانی است ومعرفی چهره فتنه گر ونفاق برای تصدی این مسئولیت فرار به جلو و ایجاد فضای تنش سیاسی و دو قطبی سازی برای مظلوم نمایی دولت می باشد . خداوند به برکت ولایت مطلقه فقیه شر دشمنان داخلی ملت را به خودشان برگرداند و بصیرت جامعه و آحاد ملت ایران اسلامی را نسبت به توطئه های پیش رو بالا ببرد .

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها