انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15331
12:48

زاکانی: دولت تغییر و تحولات را از جای خوب شروع نکرد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تغییر و تحولات را از جای مناسب شروع نکرد، این تغییرات تاثیری در رفع مشکل مردم ندارد.

علیرضا زاکانی، در ارتباط با استعفای سه وزیر دولت یازدهم اظهار کرد: به نظر بنده از خودشان هم اگر پرسیده شود اعلام می‎کنند که به دلیل مسائل سیاسی بود و حتی فراتر از آن انتخاباتی است.

وی در ارتباط با معرفی سه وزیر پیشنهادی دولت به مجلس برای تصدی پست وزارت و احتمال رای‌آوری آنها از مجلس، تصریح کرد: این موضوع بستگی به رای و نظر نمایندگان مجلس دارد ولی این سه وزیر در دوره قبلی مجلس موفق به دریافت رای اعتماد نشدند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار است که مجلس در این ارتباط ورود کارشناسی به این جریان داشته باشد و فراتر از دلبستگی سیاسی مسیری را دنبال کند که نفع مردم و جامعه را در پی داشته باشد.

وی در ارتباط با اقدامات اقتصادی دولت در حال حاضر، گفت: دولت اگر قرار بود در فعالیت خویش در حوزه وزرا تجدید نظری انجام می‌داد باید از مسؤولان اقتصادی خویش شروع می‎کرد.

زاکانی یادآور شد: اگر دولت دغدغه برای رفع مشکل مردم داشت باید برنامه‌ای نسبت به تغییر وضع اقتصادی مردم داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم مشکلات اقتصادی را به دلیل شرایطی که در داخل و خارج از کشور وجود دارد تحمل می‎کنند، به اعتقاد بنده دولت تغییر و تحول‌ها را از جای مناسبی شروع نکرد.

زاکانی در پاسخ به این موضوع که تعدادی از نمایندگان معتقدند که دولت برای جلوگیری از پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با اختلاس صندوق فرهنگیان طرح استعفای وزیر را برنامه‌ریزی کرد، افزود: این موضوع را بنده هم شنیدم که نمی‌خواستند طرح زشت اختلاس از صندوق فرهنگیان که متعلق به قشر زحمت‌کش معلمان است از تربیون رسمی مجلس اعلام شود و دولت یک حرکت پیش‎دستانه‌ای در این امر انجام داد، این موضوع در سطح کشور گمانه‌زنی می‎شود و نشان می‌دهد که تنها به دلیل مباحث سیاسی این استعفاها در کشور انجام شد.

وی با اعلام اینکه دستگاه قضایی و سیستم نظارتی بررسی دقیقی در این حوزه داشته باشند، گفت: با چارچوب‌های این فساد باید به شدت برخورد شود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مردم تهران که در حوزه پزشکی هم دستی بر آتش دارد، در پاسخ به سؤالی در ارتباط با طرح تحول سلامت که آیا این طرح در کشور موفق بود، گفت: این طرح جنبه‌های مثبت و منفی دارد، جنبه‌های مثبت این طرح کاهش هزینه‌های درمانی مردم در سطح مراکز دولتی است و زمینه مراجعه بیماران به بخش دولتی را فراهم کرد و شرایط به سمتی رفت که در ازای این شرایط اگر تعهداتی که برای اجرای این طرح پیش‌بینی می‎شد می‎توانستیم شاهد اوضاع مطلوب‎تری باشیم.

وی با اعتقاد به اینکه اجرای این طرح آسیب‌هایی را هم در بر دارد، افزود: درمان در این طرح بر بهداشت تقدم داده شد از طرفی با اجرای این طرح شاهد افزایش حضور بیماران در بخش دولتی هستیم و شرایط مناسبی برای پذیرش بیماران در مراکز دولت فراهم نشد.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها