انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15505
09:55

نامه ی سرگشاده یک مادر به مدیر مدرسه دخترش

آیا در کشور خودمان کم نمادهای مرتبط با فرهنگ اصیل ایرانی وجود دارد که هنوز یک ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی نگذشته رفته اید سراغ جشن هالوین؟ که در اروپا و آمریکا نیز این سنت به انحراف کشیده شده! پیش از آن تمام وجوه فرهنگی کشور را برای فرزندان ما جا انداخته اید که نوبت به آداب و رسوم غربی رسیده است؟

خانم سارا عرفانی نویسنده کتاب های پنج شنبه فیروزه ای و لبخند مسیح در صفحه اینستاگرامش نوشت:

مدیر محترم مدرسه خانم ... گرامی سلام علیکم این چند روز هر از گاهی می شنیدم در بعضی مدارس به بچه ها گفته شده ماسک بیاورند تا مراسمی اجرا کنند. با خودم می گفتم حتما بعضی مدارس غیر انتفاعی هستند که کادر آنها رویکردهای خاصی دارند. اما دیروز وقتی دخترم گفت در مدرسه شان حرف ماسک به میان آمده حقیقتا فرو ریختم. فکر نمی کردم در یک مدرسه ی دولتی با کادر فرهنگی و مجرب و با سابقه ی زیاد هم چنین اتفاقی بیفتد که هم زمان با جشن هالوین که هیچ ارتباطی با فرهنگ ما ندارد بچه ها ماسک به صورت بزنند و به مدرسه وارد شوند. در حالیکه حتی خودشان نمی دانند دلیل چنین کار احمقانه ای چیست. خانم ...!

فرهنگ اسلامی و ایرانی ما آنقدر غنی هست که اگر بخواهید هر روز در مدرسه به یکی از آنها بپردازید، باز هم روزهای سال تحصیلی کم می آید و جایی برای پرداختن به رسوم دیگر کشورها باقی نمی ماند. فرزندان ما نزد شما امانت هستند. پدرها و مادرها به شما اعتماد کرده اند تا فرزندان را آموزش و پرورش دهید. آیا در کشور خودمان کم نمادهای مرتبط با فرهنگ اصیل ایرانی وجود دارد که هنوز یک ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی نگذشته رفته اید سراغ جشن هالوین؟ که در اروپا و آمریکا نیز این سنت به انحراف کشیده شده! پیش از آن تمام وجوه فرهنگی کشور را برای فرزندان ما جا انداخته اید که نوبت به آداب و رسوم غربی رسیده است؟ آن هم برای فرزندان کم سن و سالی که حتی در خودِ جشن هالوین نیز ماسک های ترسناک به صورت نمی زنند و صرفا به قاشق زنی می پردازند! ضربه ی بعدی را زمانی خوردم که دخترم به خانه آمد و گفت: «بعضی از ماسک ها خیلی ترسناک بودند!» خانم مدیر! بی مسئولیتی تان، زمانی که این صورتک های مزخرف را به صورت دختران معصوم مدرسه دیدید و سکوت کردید قابل بخشش نیست. همین طور اثری که مراسم امروز بر روی روح و روان پاک این دختران (شاید تا پایان عمر) گذاشته است، قابل جبران نیست. توقع ما از شما به عنوان مسئولین فرهنگی، در قبال امانت هایی که دست تان سپرده ایم خیلی بیشتر از این بود!

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.