انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 156
09:14
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان تهران:

خیرین مدرسه ساز نمونه های عینی امربه معروف هستند

بی شک زندگی نیکو و طیبه در گرو کار خیراست

به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان به نقل از سایت مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران، شهرام علیپور گفت: فرصت را مغتنم می شمارم و به واسطه برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز، درود وسلام و ارادت خودم و همه همکاران فرهیخته ام در سازمان بسیج فرهنگیان استان تهران و کانون های بسیج فرهنگیان مناطق ۲۲گانه را خدمت خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران، ابراز و اهداء می نمایم.

وی افزود: بی شک زندگی نیکو و طیبه در گرو کار خیراست؛ به ویژه کار بسیارخیر مدرسه سازی توسط نیکوکاران مومن که تاچندین نسل موجبات تعمیق وگسترش آموزه های دینی، علمی و معرفتی به نونهالان و نوجوانان را فراهم می سازند و این همان صدقه جاریه است که مرحوم شیخ کلینی در اصول کافی می فرمایند: زمانی که انسان می میرد، پرونده عملش بسته می شود مگر از ۳ طریق: ۱- فرزند صالح از خود به جای بگذارد. ۲- کتاب یا ورقه علمی از خود به جای بگذارد. ۳- افرادی که از خود صدقه جاریه برجای گذاشته باشند.

بدین معنی که وقتی تا سالیان متمادی، مدرس ای که توسط خیری نیکوکار و مومن ساخته شده و مردم به آن نظاره میکنند، خیرات و برکات آن چه در حیات و چه در ممات وی به آن خیر ارزشمند عائد و واصل خواهد شد.

در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما، مدرسه سازی از نگاه جامعه و مردم، کاری نیکو ،پسندیده و با ارزش است و در این بین، خیرین مومن مدرسه ساز ، همواره و بسیار قابل احترام بوده اند؛ هم در نزد مردم ،مسئولین و هم در پیشگاه خداوند متعال .

وی ر در ادامه بیان کرد: امر به مدرسه سازی ، قطعا همان امر به خوبیهاست و به عبارتی همان امر به معروف است و به تعبیر قرآن کریم (آیه ۱۱۰ سوره آل عمران)، آمرین به خوبیها و معروفات ، نیکوترین امت هستند که برای اصلاح بشر قیام کرده اند و همچنین در آیه ۷۱ سوره توبه ، خداوند منان می فرماید: (( مومنین، همه یار و دوستدار یکدیگرند و مردم را به کار نیک وادار می کنند)) لذا به حکم این آیه شریفه ، خیرین مومن و نیکوکار مدرسه ساز، علاوه بر این که خیرخواه و یاور نسل نونهال ، نوجوان و جوانان آینده ساز ایران اسلامی هستند، با این حرکت تبلیغی و ارزشی خود به نوعی سایر مردم که از استطاعت مالی خوب و بالایی برخوردار هستند را به امر پسندیده و نیک مدرسه سازی ، تشویق و ترغیب می نمایند.

لذا باتمام وجود اعلام می داریم که تکریم و احترام به مقام شامخ و ارزشمند خیرین مومن مدرسه ساز به واقع تکریم آمربه معروف و تکریم آمر به معروف نیز همانا تکریم قرآن کریم است.

از خالق هستی بخش مسئلت داریم به حکم آیه ۱۶۰ سوره انعام، ثواب و پاداش مدرسه سازی را ده ها برابر به خیرین مومن و نیکوکار عطا فرماید؛ انشالله …

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها