انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 156
09:14
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان تهران:

خیرین مدرسه ساز نمونه های عینی امربه معروف هستند

بی شک زندگی نیکو و طیبه در گرو کار خیراست
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان به نقل از سایت مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران، شهرام علیپور گفت: فرصت را مغتنم می شمارم و به واسطه برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز، درود وسلام و ارادت خودم و همه همکاران فرهیخته ام در سازمان بسیج فرهنگیان استان تهران و کانون های بسیج فرهنگیان مناطق ۲۲گانه را خدمت خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران، ابراز و اهداء می نمایم.

وی افزود: بی شک زندگی نیکو و طیبه در گرو کار خیراست؛ به ویژه کار بسیارخیر مدرسه سازی توسط نیکوکاران مومن که تاچندین نسل موجبات تعمیق وگسترش آموزه های دینی، علمی و معرفتی به نونهالان و نوجوانان را فراهم می سازند و این همان صدقه جاریه است که مرحوم شیخ کلینی در اصول کافی می فرمایند: زمانی که انسان می میرد، پرونده عملش بسته می شود مگر از ۳ طریق: ۱- فرزند صالح از خود به جای بگذارد. ۲- کتاب یا ورقه علمی از خود به جای بگذارد. ۳- افرادی که از خود صدقه جاریه برجای گذاشته باشند.

بدین معنی که وقتی تا سالیان متمادی، مدرس ای که توسط خیری نیکوکار و مومن ساخته شده و مردم به آن نظاره میکنند، خیرات و برکات آن چه در حیات و چه در ممات وی به آن خیر ارزشمند عائد و واصل خواهد شد.

در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما، مدرسه سازی از نگاه جامعه و مردم، کاری نیکو ،پسندیده و با ارزش است و در این بین، خیرین مومن مدرسه ساز ، همواره و بسیار قابل احترام بوده اند؛ هم در نزد مردم ،مسئولین و هم در پیشگاه خداوند متعال .

وی ر در ادامه بیان کرد: امر به مدرسه سازی ، قطعا همان امر به خوبیهاست و به عبارتی همان امر به معروف است و به تعبیر قرآن کریم (آیه ۱۱۰ سوره آل عمران)، آمرین به خوبیها و معروفات ، نیکوترین امت هستند که برای اصلاح بشر قیام کرده اند و همچنین در آیه ۷۱ سوره توبه ، خداوند منان می فرماید: (( مومنین، همه یار و دوستدار یکدیگرند و مردم را به کار نیک وادار می کنند)) لذا به حکم این آیه شریفه ، خیرین مومن و نیکوکار مدرسه ساز، علاوه بر این که خیرخواه و یاور نسل نونهال ، نوجوان و جوانان آینده ساز ایران اسلامی هستند، با این حرکت تبلیغی و ارزشی خود به نوعی سایر مردم که از استطاعت مالی خوب و بالایی برخوردار هستند را به امر پسندیده و نیک مدرسه سازی ، تشویق و ترغیب می نمایند.

لذا باتمام وجود اعلام می داریم که تکریم و احترام به مقام شامخ و ارزشمند خیرین مومن مدرسه ساز به واقع تکریم آمربه معروف و تکریم آمر به معروف نیز همانا تکریم قرآن کریم است.

از خالق هستی بخش مسئلت داریم به حکم آیه ۱۶۰ سوره انعام، ثواب و پاداش مدرسه سازی را ده ها برابر به خیرین مومن و نیکوکار عطا فرماید؛ انشالله …

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها