انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15809
08:01

آیت‌الله موحدی کرمانی: نظر اصولگرایان برای انتخابات 96 اصلا روحانی نیست

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: ما تصمیمی بر اینکه از روحانی حمایت کنیم، نداریم و نظر اصولگرایان اصلاً روحانی نیست.

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب و اعضای شورای مرکزی حزب ایران‌زمین عصر امروز با آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز دیدار کردند.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در این دیدار با اشاره به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، بیان کرد:‌ تا زمانی که بحث توطئه مطرح نباشد هر کسی سخنرانی می‌کند و در آن نظرات خود را بیان می‌کند. اما آیا صبحت‌های مطهری واقعاً برای مصلحت کشور است یا خیر؟ که به نظر بنده به مصلحت کشور نیست.

آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه افزود: متأسفانه آقای مطهری مراعات نمی‌کند و در این مورد سخنرانی حرف دادستانی باید پذیرفته شود. البته این بدان معنا نیست که دهان‌ها را ببندیم.

وی در رابطه با وحدت اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما برای انتخابات دو برنامه داریم، اول اینکه از بالا به پایین نباشد و دوم اینکه از تمام احزاب و تشکل‌های اصولگرا که کیفیت و جمعیت قابل‌توجهی دارند دعوت کنیم که گروهی نگویند که چرا ما را دعوت نکردید.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ما برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با دو چالش روبرو هستیم. اول اینکه چه کسی را برای کاندید شدن ریاست جمهوری بیاوریم که شاخص‌های موردنظر اصولگرایان را در حد قابل قبولی داشته باشد، اما هنوز به آن فرد موردنظر نرسیده‌ایم و دوم اینکه اگر فرض کنیم که به ایده‌آل‌مان رسیدیم افرادی که احساس وظیفه می‌کنند و وارد صحنه انتخابات می‌شوند، حال در این صورت با این افراد چه‌کار می‌شود کرد و چه اتفاقی می‌افتد و اگر شاخص‌های اصولگرایی در یک نفر باشد، حال چه اطمینانی وجود دارد این شاخص‌ها تا پایان دوره رئیس‌جمهوری وی حفظ شود، مانند احمدی‌نژاد که طلوع خوبی داشت اما پایان خوبی نداشت و 11 روز خانه‌نشینی کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: ما گیر شاخص‌ها نیستیم، بلکه مشکل اصلی ما حب دنیاست. کدام فرد است که کاندید شود برای خدا که ذره‌ای هوای نفس نداشته باشد و به خاطر لذت‌های دنیوی و حب ریاست جمهوری نباشد و بزرگ‌ترین شاخص این است که فرد موردنظر هوای نفس نداشته باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در رابطه با اظهاراتی که پیرامون حمایت اصولگرایان از حسن روحانی  در انتخابات آتی مطرح شده بود، گفت:‌ ما تصمیمی بر اینکه از روحانی حمایت کنیم، نداریم و نظر اصولگرایان اصلاً روحانی نیست و اینکه بنده نظری داشته باشم دلیل نمی‌شود نظر شخصی‌ام را بیان کنم.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: بنده این موضوع را به آقای مصباحی مقدم گفتم و وی بیان کرد که نظر شخصی‌ام را گفتم و به ایشان گفتم که چون به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت مبارز هستید، صحبت‌های شما فرض بر این است که نظر جامعه روحانیت است، پس نظر شخصی‌تان را بیان نکنید و نظر جامعه روحانیت را بگویید. ممکن است در جبهه اصولگرایان کسانی باشد که از روحانی حمایت کنند، اما اکثریت نظری غیر از روحانی دارند.

وی ادامه داد: آقایان روحانی، هاشمی، امامی و ناطق نوری کسانی هستند که جزو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز هستند، اما از زمان آیت‌الله مهدوی‌کنی دیگر در جمع جامعه روحانیت حضور نیافتند، نه‌اینکه به خاطر فوت ایشان نیامدند، از سال‌ها قبل هم حضور نداشتند و جامعه روحانیت دیگر از آمدن آنها در جمع مأیوس شده است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در ادامه افزود: بنده نظری دارم و آن را بیان می‌کنم و می‌گویم اگر اشتباه است من را قانع کنید و انجام ندهید و اگرهم حرف من را قبول می‌کنید، پس به آن عمل کنید. روحانی می‌داند که اصولگرایان نظر مثبتی به وی ندارند؛ روحانی از اول همراه هاشمی بود.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها