انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 15944
09:24

«بسیج» نماد مقاومت، ابتکار و عمل بر پایه ایمان و اخلاص است

در پیام رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مناسبت هفته بسیج آمده است: «بسیج» نماد مقاومت، ابتکار و عمل بر پایه ایمان و اخلاص است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مردمی و هفته بسیج، پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: پنجم آذر ماه سالگرد صدور فرمان تشکیل بسیج، روز عینیت یافتن اِقدام و عَمَل به آیة شریفة «َواَعِدوا لَهُم مَااستَعطُم مِن قُوَه» است. بسیج امروز نماد مقاومت، پایداری، ابتکار، عمل بر پایه ایمان و اخلاص است.

بسیج آن شجره طیبه‌ای است که اصل آن ثابت و استوار در سرزمین ایمان و آرمان ملت ایران و شاخه‌های آن گسترده بر جغرافیای اُمَتِ اسلامی در سراسر جهان است که هر روز به اِذنِ پروردگار متعال، ثمرات آن آشکارتر می‌گردد و برکاتش در زندگی مسلمانان در میدان‌های مختلف حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی از شام تا عراق، از یمن تا حجاز، از افغانستان تا بحرین و هرجا که بانگ «لااله الا الله» می‌پیچد، ظاهر گشته است.

در ادامه این پیام آمده است: بسیج نماد جنگ نیست، بسیج نماد و آهنگ صلح و جهاد است. جهاد اصغر و اکبر. بسیج نماد جهاد کبیر است، جهادی همراه با بصیرت و آگاهی، جهادی همراه با مبارزه با نفس و مُشتَهیات نفسانی، جهادی مداوم و مستمر با نظام سلطه تا ریشه کنی فتنه از عالم.

بسیج میقات پا برهنگان تاریخ است که هنوز آثار تازیانه مستکبران بر پشت و شانه آنها التیام نیافته است. بسیج میثاق همه کسانی است که برای خدایی اندیشیدن و انسانی زیستن به کانون عشق، کربلا روی می‌آورند.

بسیج محلِ ظهور اراده الهی در عزت بخشی به مستضعفان و تمکن یافتن آنان برای صلاح و سداد، نماز و زکات و ساختن دنیایی بر پایه نیکی‌ها و معروف‌ها و پرهیز از بدی‌ها و پلیدی هاست.

امروز بسیج دُرِ شاهوار و گوهر شبچراغی است که می‌تواند با پیشتازی، قلب تاریکی ها را بشکافد ، خرابی‌ها را آباد کند و جهالت‌ها را به بصیرت، تفرقه و جدایی‌ها را به وحدت و یکپارچگی و شکست ها را به پیروزی مُبَدَل سازد.

بسیج نهادِ تهدید کننده دشمن، امنیت بخش و امید آفرین برای دوستان است. به همین خاطر است که دشمن بیش از هر سازمان و نهادی در پی تخریب آن است ولی باید از بسیج با بسیج همه توانایی‌ها و آگاهی ها حفاظت کرد.

در ادامه این پیام تأکید شده است: بسیج باید در اوج ایثار و شهادت، نماد عقلانیت و خردورزی، ابتکار و خلاقیت و قانونگرایی ولایت مداری باقی بماند. بسیج باید تبلور عینی ساده زیستی، اشرافیت گریزی، عدالت خواهی و ستم ستیزی باشد و بالاخره در یک جمله بسیج باید همیشه انقلابی باشد و انقلابی عمل کند. بسیج و فرهنگ بسیج در یک جمله با همه ویژگی‌ها و برجستگی هایی که دارد، شناسنامه انقلاب و انقلابی گری و اندیشه و آرمان انقلاب اسلامی است.

با تعظیم به شهدای انقلاب اسلامی، بسیجیان شهید و شهیدان بسیجی مدافع حرم، یاد و نام امام راحل رضوان الله تعالی علیه، آن باغبان با بصیرت و خدا باور که با بوسه بر بازوی بسیج، این نهال نورس و شجره طیبه را به درختی تناور و پر ثمر مبدل ساخت، گرامی می‌داریم و برای مقام معظم رهبری، همو که امروز میراث دار شهیدان و دوام بخش راه امام راحل عظیم الشأن و الهام بخش همه حق گویان و حقیقت جویان عالم هستند آرزوی طول عمر با عزت و صحت می کنیم. 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها