انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16030
08:17

وزیر تعاون دولت اصلاحات: تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران نقض برجام است

صوفی گفت: تاکنون موضع همه مقامات نظام هماهنگ است و رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مجلس نظرشان این است که تمدید تحریم‌ها نقض برجام است.
نسخه مناسب چاپ

علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات و عضو شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت، درباره تمدید تحریم‌های ایران توسط کنگره آمریکا، گفت: همانطور سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد این مسئله نقض برجام است اما سخنگوی کاخ سفید نظری داده که مشخص نیست مبنای آن چیست و مدعی شده جان کری می‌تواند بندهایی از قانون ICA که مرتبط با هسته‌ای است حذف کند.

وی افزود: اگر این کار ممکن باشد و این قانون تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای را شامل نشود، باید ببینیم کدام تحریم‌ها باقی می‌ماند اما تاکنون موضع همه مقامات نظام هماهنگ است و رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مجلس نظرشان این است که این قانون نقض برجام است.

صوفی با بیان اینکه هنوز این قانون به امضای اوباما نرسیده، گفت: نباید در این مسئله شتاب‌زده عمل کرد. با آمدن ترامپ جو ضد ایرانی در آمریکا روی کار آمده و ممکن است کارهای تبلیغاتی انجام دهند تا ایران را به موضع‌گیری وادار کنند. در برابر این افراد باید کاملاً سنجیده، عقلانی و متحد عمل کرد و نباید در داخل هیچ‌گونه اختلاف نظری باشد.

وزیر تعاون دولت اصلاحات خاطرنشان کرد:مسئولان در چارچوبی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند اعلام موضع کنند و اساساً برخی اختلافاتی که در گذشته بوده باید کنار گذاشته شود و همه یکپارچه عمل کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت با بیان اینکه ایران باید در برابر هرگونه عدم تعهدی از طرف آمریکا پاسخ مناسب بدهد، تأکید کرد: اگر نقضی صورت بگیرد ما مقابله خواهیم کرد و از طریق حقوقی پاسخ اساسی می‌دهیم. آمریکا همه طرف ما نیست و طرف ما در برجام 5+1 است که آمریکا بخشی از آن است. ما نباید بگذاریم علیه ایران اجماع بوجود بیاید بلکه با استفاده از گرایش‌ها و نظرات مختلف در 5+1 و چین و روسیه و فضایی که بعد از برجام برای همکاری پیش آمده، سعی در منزوی کردن آمریکا داشته باشیم که زمینه این کار وجود دارد و باید روی آن کار کرد.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها