انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16236
17:12

مشکل بزرگ جبهه انقلاب اسلامی در جنگ نرم، نداشتن وحدت و مدیریت است

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان گفت: ما وقتی به جامعه نگاه می کنیم می بینیم که جای خالی این وحدت گفتمانی پیداست و با توجه به این ضرورت در جبهه انقلاب اسلامی بایستی کمک کنیم و سازوکارها و ابزارها را در همه سطوح کشور شکل دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، دکتر شعبانعلی رمضانیان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور، امروز در پانزدهمین همایش هم‌اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی سراسر کشور با اشاره به هفته وحدت و لزوم اتحاد، یکدلی و الزامات آن گفت: یکی از مشکلات امروز این است که ما از اقدامات دشمن می گوییم و لی کمتر به آنچه باید خود انجام دهیم می پردازیم بدین معنا که فهرست دشمنی ها را می گوییم و تحلیل می کنیم اما به استراتژی دفایی خود یا نمی پردازیم یا کم می پردازیم. وی افزود: مقام معظم رهبری سال 92 فرمودند: آنچه در صحنه مشاهده می شود این است که در حوزه فرهنگی،سیاسی و اقتصادی جبهه ای علیه انقلاب شکل گرفته که متشکل است از سرمایه داری خطرناک غرب، ارتجاع منطقه، دولتهای متحجر و صهیونیست ها وایادی انها که داییم علیه ملت و انقلاب دشمن می کنند وباز امسال هم در دانشگاه امام حسین  صحبت از جنگ احزاب علیه انقلاب کردند و از اتحاد و دشمن علیه انقلاب سخن گفتند و فرمودند: در مقابل این دشمنی ها باید جبهه بوجود آید و باید همه عناصر انقلاب گرد هم آیند و توانایی های خود را کنار هم قرار دهند تا این جبهه شکل بگیرد. مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به این که متاسفانه این نقیصه در عرصه فرهنگی و جنگ نرم بارز است، ادامه داد: خوشبختانه گروه های مختلفی برای پیشبرد اهداف انقلاب در حال تلاشند و کم هم نیستند ولی واقعیت صحنه این است که در درون عناصر انقلابی ما جبهه ای که هم افزایی داشته باشد شکل نگرفته و اکنون آن هماهنگی لازم را نداریم. این خلأ در جبهه انقلاب کاملا مشهود است و باید بر طرف شود. رمضانیان اظهار داشت: اگر این توانمندی ها باهم هماهنگ می شد و روی مسائل و موضوعات متمرکز می شدیم دستاورد ما متفاوت بود. وی چاره اندیشی برای این نقص را ارتباط مستمر جریان های فعال دانست و بیان داشت: اگر بتوانیم مجموعه ها را باهم مرتبط کنیم و دسته جات را باهم پیوند بزنیم تا از توانمندی ها استفاده شود و تقسیم کار ایجاد شود، در عرصه فرهنگی هم مثل سایر عرصه هاموفق خواهیم بود. مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با انتقاد از عدم وحدت جریان انقلابی تصریح کرد: همه ما در همه موضوعات ورود می کنیم اما توانایی های محدود باعث می شود، ما را در مراحلی متوقف می کند و به جایی نمی رسیم. رمضانیان افزود: امروز مهم ترین وظیفه این است که باهم این جبهه را شکل دهیم مخصوصا در حوزه فرهنگی که بدترین وضعیت را داریم.الحمدلله در عرصه بین الملل این کار را کرده ایم و موفق شده ایم اما در داخل و مخصوصا در عرصه فرهنگی و در زمینه تعلیم و تربیت هنوز نتوانسته ایم.

وی با بیان این که هرکس دل در گرو انقلاب دارد بسیجی است، تاکید کرد: در شکل دهی به این جبهه یکی از مهم ترین کارها این است که جمعی را برای چاره جویی و اندیشه ورزی به وجود بیاوریم، جمعی به رصد مسائل بپردازد و در جایی دیگر سازوکاری ایجاد کنیم تا ارتباط و هم افزایی را بالا ببرد. رمضانیان گفت: اگر این اتفاق نیفتد نمی توانیم جبهه جنگ نرم را مدیریت کنیم. در جنگ 8 ساله ،نظام مردم را به کمک طلبید و آموزش داد و در دفاع به کار گرفت اما در جبهه فرهنگی نه خود ما احاطه و اشراف و تمرکز داریم نه توانسته ایم نیروها را مدیریت کنیم و در جبهه جنگ نرم به کار بگیریم.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان افزود: ما وقتی به جامعه نگاه می کنیم می بینیم که جای خالی این وحدت گفتمانی پیداست و با توجه به این ضرورت در جبهه انقلاب اسلامی بایستی کمک کنیم و سازوکارها و ابزارها را در همه سطوح کشور شکل دهیم.

رمضانیان با انتقاد از نداشتن طرح برای فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت بیان داشت: امرور یکی از عرصه هایی که در آن عقب افتاده ایم عرصه تعلیم و تربیت است اما با کدام طرح عملیاتی برای اجرای اسناد بالادستی اقدام کنیم؟ وی افزود: باید ارتباط و تعامل را در این جبهه بیشتر کنیم و حرف ها و دغدغه ها را یک کاسه کنیم. اگر در سطح شهرستان ها و مدارس مسایل را چاره کنیم خیلی از آنها به حوزه بالاتر کشیده نمی شود. مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با بیان این که در دفاع موزاییکی جنگ نرم لازم است که اجزا به گونه ای کنار هم قرار بگیرند که هیچ خلاءی برای نفوذ و ورود دشمن باقی نماند و در عین حال روی هم افتادگی و دوباره کاری و کار تکراری هم بوجود نباید گفت: ما یکدیگر را از مسائل خبردار نمی کنیم. ما در بسیج از سایر نیروهای فعال جبهه انقلاب استدعا داریم تا برای همکاری حول محور انقلاب دور هم جمع شویم تا همه عناصر انقلاب با وحدت در جنگ نرم بر دشمن غلبه پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها