انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16320
07:30

شهید معلم علی نظر پیری

نسخه مناسب چاپ

شهید علی نظر پیری

من یک معلم هستم نوشت:

شهید علی نظرپیری، فرزند آقا میر و قمر به سال 1344 شمسی در منطقه میمه زرین آباد شهرستان دهلران، دیده به جهان گشود. شهید علی نظرپیری، دارای خانواده ای مذهبی و متدین بود. محل تولد او بخش میمه از توابع شهرستان دهلران است. دوران ابتدایی را در زادگاهش با موفقیت سپری کرد و برای ادامه تحصیل در دوره راهنمایی عازم شهرستان دهلران شد. ولی متاسفانه به دلیل محدودیت های مالی نتوانست ادامه تحصیل دهد؛ لذا به ناچار مجبور به کار شد و در کارهای کشاورزی و باغبانی خود را مشغول کرد و در تامین بخشی از هزینه های خانواده از هرگونه کمکی دریغ نداشت. شهید در بین اعضای خانواده محبوبیتی داشت و در بین بستگان و اقوام هم شهرت خوبی به دست آورد.

پس از پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی با تبعیت از فرمان تاریخی امام (رحمت الله علیه) جهت گذراندن دوره آموزشی به چوار از توابع ایلام رفته و پس از پایان دوره نسبت به تدریس در کلاسهای سوادآموزی و آموزش خواندن و نوشتن به افراد محروم از نعمت سواد پرداخت و به افراد مستضعف جامعه خدمت کرد. او در روستاهای محروم علی آباد و سید ناصرالدّینآموزشیاربودکه مردم منطقه صفا و صمیمیت او را در برخوردهایش دیده و لمس کرده بودند.

با احساس وظیفه برای حضور در مناطق عملیاتی و فرمان (رحمت الله علیه) مبنی بر حضور جوانان در مصاف با دشمن، با ایمان و اعتماد راسخی که داشت برخود تکلیف و واجب دانست در جبهه دیگری ادامه خدمت دهد. او با توجه به علاقه وافری که به نظام و امام راحل داشت، جهت ادای دین خود در سال 1363 عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد. در مدت زمان حضور، در محورهای عملیاتی و در زمان مرخصی که می آمد روحیه ای بسیار عالی و بالایی داشت و علاقه زیادی به برگشت به مناطق عملیاتی از خود نشان می داد تا اینکه پس از چندین سال رشادت و از خود گذشتگی، در 10/10/1365 در جبهه سومار به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

«روحش شاد و یادش گرامی باد.»

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها