انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16322
07:32

شهید معلم مجتبی ناصری

نسخه مناسب چاپ

شهید معلم مجتبی ناصری

من یک معلم هستم نوشت:

حضرت علی ( علیه السلام) فرمود:

خداوند برای گروهی کشته شدن و برای گروه دیگری مرگ را مقرر نموده و هر کدام به اجل معین خود آنسان که او مقدر کرده است می رسند. پس خوشا به حال مجاهدان راه خدا و کشتگان راه اطاعت او!

نهج السعاده، ج2،ص107

 

شهید ناصری، در سال 1343 در خانواده ای که پدر آن از مصلحان و معتمدان محلی بود، پا به عرصه حضور در دنیای خاکی گذاشت.فضای مذهبی خانه او را از همان دوران کودکی و نوجوانی به مفاهیم معنوی نزدیک بود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در چوار گذراند و دیپلم را در مدارس ایلام گرفت.

توان جسمی و روحی و نیاز مالی خانواده او را به کار در کنار تحصیل کشاند. در جریان شکل گرفتن انقلاب همدوش و همدل مردم به قیام علیه نظام ظلم و ستم پرداخت.

اوایل پیروزی انقلاب به نهضت سوادآموزی پیوست و در کنار آن به خدمات پشت جبهه نیز کمک می کرد. موقعیت اجتماعی معلمی، کمک به تشکیل پایگاه مساجد بسیج دانش آموزی شخصیت مردمی اش از او در میان انسانی دوست داشتنی و چهره ای مذهبی و محبوب ساخت. شهید به فوتبال بسیار علاقمند بود و اوقات فراقتش را با این ورزش همگانی می گذراند.

سال 1360 اندوه از دست دادن تکیه گاه خانواده، یعنی پدر را در سراپای وجودش احساس کرد. در همین دوران است که مسئولیت خانواده بر گردن او می افتد. بی هیچ هراسی این وظیفه را بر عهده گرفت، در کنار کار، زندگی و فعالیت های اجتماع، نسبت به فرمان حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) که رهبری بی بدیل و عالمی فقیه بود.

در فراخوان مردم مبنی بر یاری رساندن به نهضت سوادآموزی، با عزمی راسخ و استوار در این جبهه فرهنگی وارد شده و به مبارزه با جهل و نادانی پرداخت.

علاوه بر کار و زندگی، در فوتبال نیز با تلاش مستمر و تمرین های سخت خود کم کم به چهره ای محبوب تبدیل شد. تا جایی که به عضویت فوتبال منتخب چوار در آمد.

به زودی این تیم به مسابقات استانی راه یافت و تیمی را برای مسابقه به استادیوم چوار دعوت کرد. مجتبی نیز که دروازه بانی تیم را برعهده دارد، به میدان رفت. چیزی از مسابقه نگذشته که سنگدلی دشمن خود را بیشتر نشان می دهد و کرکس های فلزی به استادیوم ورزشی هجوم می برند و بمبارانش می کنند و مجتبی نیز در این هجوم، مظلومانه به شهادت می رسد.

از وسوسه وصال گفتن، زیباست

همراه شکوفه ها شکفتن زیباست

پرواز کنان به رسم خونین شهاب

در بستری از ستاره خفتن زیباست

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها