انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16381
13:28
به بهانه تاخیر چهار روزه حقوق معلمان؛

با بی برنامگی انگیزه و نشاط را از معلمان نگیرید!

پرداخت حقوق معلمان که تا چند ماه پیش، بیست و نهم هر ماه صورت می گرفت چهار روز است که تاخیر داشته و معلمان هنوز حقوق خود را نگرفته اند که این مسئله نشان دهنده بی برنامگی دولت برای پرداخت حقوق آنان است. از نشاط و انگیزه معلمی حرف می زنیم اما با معوقه خواندن سرمایه دزدی شده معلمان و بی برنامگی در پرداخت حقوق آنان را آزرده و بی انگیزه می کنیم.
نسخه مناسب چاپ

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان- مریم ضیایی: در حالی که هر روز ابعاد جدیدی از اختلاس و سوءاستفاده مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان آشکار می شود و از سوی دیگر اخبار حقوق و دریافتی های بی حساب و کتاب به گوش می رسد هنوز خزانه پولی بابت حقوق دی ماه فرهنگیان اختصاص نداده است.

همین چهار روز پیش بود که خبری درباره عیدی 5 میلیون تومانی به هر یک از کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی، روزمزد فرودگاه‌ها منتشر شد و امروز هم چهارمین روزی است که از ابتدای آذر ماه گذشته است و معلمان احتمالا شب یلدای خود را با قرض گذرانده اند اما هنوز حقوقی دریافت نکرده اند.

یک معلم با اشاره به بی سابقه بودن این تاخیر می گوید: من 24 سال سابقه تدریس دارم و این چنین تاخیری را به یاد ندارم.

 این معلم تهرانی که کارگاه آموزشی نیز برای معلمان برگزار می کند به ناراحتی معلمان بابت این تاخیر اشاره کرد  و ادامه داد: یکی از معلمان که در کارگاهم شرکت می کند از وضع مالی خودش شکایت داشت و می گفت: شما حرف های خوب می زنید که معلم چنین و چنان باشد اما قسط عقب افتاده من و مشکلات دیگر جایی برای انگیزه های معلمی و نشاط و تلاش باقی نمی گذارد و من باید به فکر قرض و بدهی هایم باشم!

معلم دیگری با گلایه از این تاخیر می گوید: در این مدت 12 سال تدریسم این تاخیر بی سابقه است و من نمی دانم با سر رسید اقساطم چه بکنم. متاسفانه چند ماهی است که حقوق ها از بیست و نهمِ ماه به یکم تغییر کرده و اکنون هم این تاخیر پیش آمده است. هرچند سال گذشته نیز شب یلدا حقوق نگرفته بودیم و دوم دی ماه حقوق ها پرداخت شد.

به راستی معلمانی که در شور وعده های انتخاباتی از اصلی ترین اقشاری هستند که شعارهای زیبای را می شنوند و همواره مسئله رسیدگی به معیشت آنان جزئی از دغدغه ها عنوان می شود؛ چرا باید حقوقشان تنها تا نیمه ماه کفاف مخارجشان را بدهد و دیگر این که پرداخت حقوق به موقع آنها مورد غفلت برنامه ریزان واقع شود؟

آموزش و پرورشی که شعار داده ایم باید نگاه سرمایه ای به آن داشت و به معلم انگیزه و نشاط داد تا سرمایه ی انسانی آینده را به خوبی و با فراغ بال تربیت کند اکنون در غم نان است و بودجه ای که می تواند صرف گره گشایی از معیشت معلمان شود در دست مختلسان صندوق ذخیره فرهنگیان!

از یک سو با معوقه نامیدن این سرمایه که تا 12000 میلیارد تخمین زده می شود معلمان را ناامید می کنیم و از سوی دیگر با بی برنامگی برای پرداخت حقوق این قشر، آنها را سرگردان و آزرده می کنیم.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش دو روز پیش در گفتگو با ایلنا درباره علت این تاخیر گفته بود: با توجه به اینکه گفته بودیم حقوق آموزش و پرورش در قالب سامانه یکپارچه خواهد شد، در حال حاضر لیست حقوق فرهنگیان به خزانه رفته و چک به بانک مرکزی فرستاده شده و هر زمان که بانک مرکزی موافقت کند، پول به حساب فرهنگیان واریز خواهد شد.

اما دو روز دیگر هم گذشت و این پول واریز نشد، به همین دلیل موضوع را از منصور مجاوری مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش پیگیری کردیم، وی گفت: وزارت آموزش و پرورش مثل سایر دستگاه ها است و ما امیدواریم تا پایان روز امروز پرداختی صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها