انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16408
08:55

خوش‌خدمتی "مالی و رسانه ای" مرتجعین منطقه به فتنه‌گران/هنوز هم ناگفته های بسیاری در خصوص فتنه سال 88 وجود دارد

نهم دی یکی از روزهای فراموش ناشدنی در تاریخ نظام جمهوری اسلامی است؛ روزی که مردم سراسر ایران اسلامی فارغ از هرگونه تمایلات و گرایشات سیاسی و اجتماعی به صحنه آمدند تا از خاندان رسالت و ولایت فقیه که عمود وحدت و استقلال کشور هستند، حمایت کنند.

در سال 88 در حالیکه کشتی انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی امواج و تلاطمات عدیده‌ای را پشت سرگذاشته بود، انتخاباتی باشکوه برگزار شد و در حالیکه مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات مزبور نشان از ظفرمندی الگوی مردمسالاری دینی داشت و چشمان ناظران بین‌المللی را خیره کرده بود، نقشه ترسیم شده در اتاق‌های فکر مستقر در لندن، واشنگتن و تل آویو با غفلت و خیانت برخی عناصر داخلی به مرحله اجرا درآمد و حلاوت مشارکت 85 درصدی مردم را با دروغ بزرگ تقلب که اسم رمز آشوب بود، به تلخی کشاند.

 

جریان فتنه که نسخه‌هایش از لندن و واشنگتن تجویز می‌شد توانست با بهره‌گیری از جاه‌طلبی برخی خواص و نخبگان و خیانت تعدادی از مزدوران، به مدت 8 ماه در کشور آشوب به پا کند و ضمن وارد آوردن خسارت‌های فراوان مادی و معنوی، دشمن قسم خورده گفتمان انقلاب اسلامی یعنی نظام سلطه و استکبار جهانی را امیدوار کند.

 

سردار آسودی

 

در روز 9 دی مردم ایران اسلامی از هر قشر و طبقه و دین و آیینی در سراسر کشور به خیابان‌ها آمدند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از قله‌های فراموش ناشدنی را فتح کردند و با بصیرت و موقعیت شناسی خود فضای غبارآلود را شکستند و با اتکاء به ایمان و اراده الهی روزی ماندگار را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند. "این تظاهرات، بزرگ ترین اجتماع در تهران از زمان تشییع پیكر آیت الله خمینی در سال 1989 به این طرف است"؛ این گزارش تحلیگر روزنامه نیویورک تایمز از حماسه 9 دی است؛ حماسه‌ای که میخ آخر را به تابوت جریان فتنه زد و ماهیت پلید فتنه گران داخلی و خارجی را برای آحاد مردم آشکار کرد.

 

در چهارمین گزارش از مجموعه گزارش‌های "بازی با جمهوریت و سیلی محکم ملت به فتنه"، خبرگزاری میزان به گفت‌وگو با 3 فعال فرهنگی و سیاسی پرداخته و نظرات آنها را درباره ریشه ها و عوامل کمک کننده به فتنه 88 را جویا شده که این مصاحبه ها را در ادامه می خوانیم:

 

خوش خدمتی "مالی و رسانه ای" مرتجعین منطقه به فتنه گران/هر کسی که بگوید کلیدواژه "فتنه" باید کنار گذاشته شود خائن است

 

سردار آسودیسردار علی آسودی مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه واژه فتنه در دین اسلام دارای جایگاه خاص و تعریف شده ای است، اظهار کرد: فتنه از صدر اسلامی تا کنون وجود داشته و نمی توان منکر وجود فتنه گران شد؛ در زمان های مختلف انقلاب اسلامی هم فتنه و فتنه گران وجود داشته اند؛ واژه فتنه ای که امروز در کشور ما مصطلح است، به انتخابات سال 88 و آشوب ها و بی قانونی های بعد از آن اطلاق می شود که عده ای به ناحق، اتهام واهی تقلب را به نظام جمهوری اسلامی نسبت دادند؛ آنها به جای آنکه خواسته هایشان را از مجاری قانونی دنبال کنند، به فتنه اندوزی پرداختند و با غبارآلودکردن فضا و اختلاط حق و باطل، سعی کردند مردم را فریب دهند.

 

وی با بیان اینکه طی 8 ماه مجاهدت و روشنگری مقام معظم رهبری، آن عده ای هم که ناخواسته تحت تاثیر فتنه گران قرار گرفته بودند، آگاه شدند و مسیرشان را از فتنه گران جدا کردند، تصریح کرد: اما با این وجود همچنان شاهد هستیم که فتنه گران دست از فتنه اندوزی علیه نظام جمهور اسلامی ایران بر نمی دارند و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب، همواره تاکید دارند که ابعاد مختلف فتنه 88 تببین گردد تا هیچگاه به فراموشی سپرده نشود.

 

سردار آسودی با بیان اینکه آمریکا و اروپا و برخی از کشورهای مرتجع منطقه، در فتنه 88 از طریق پول و رسانه هایشان، به فتنه گران خدمت کردند گفت: اگر مردم پیوسته خطر فتنه و نفوذ را به یاد داشته باشند، فریب نمی خورند.

 

مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: امروز در کمال تعجب برخی ها می گویند کلیدواژه فتنه کنار گذاشته شود؛ آنها باید به این سوال پاسخ بدهند که مگر آن کسانیکه فتنه گری می کردند از مردم عذرخواهی کردند؟

 

وی در پایان با بیان اینکه فتنه گران سال 88، نقطه مقابل سخن امام (ره) که فرموده بودند " حفظ نظام از اوجب واجبات است" حرکت کردند خاطرنشان کرد: هر کسی که بگوید کلیدواژه "فتنه" باید کنار گذاشته شود خواسته یا ناخواسته در حال خیانت کردن است.

 

 

ضربه جدی فتنه گران به آبرو و حیثیت نظام/ هنوز هم ناگفته های بسیاری در خصوص فتنه سال 88 وجود دارد

 

سردار آسودیسید محمد حسینی فعال فرهنگی و سیاسی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه 9 دی به این دلیل یوم الله نامیده می شود که پایان بخش فتنه و آشوب 8 ماهه در کشور بود اظهار کرد: طی آن 8 ماه در سال 88، بسیاری از فعالیتهای مردم در جامعه و همچنین مسئولان، تحت تاثیر اردوکشی های خیابانی بود که فتنه گران سردمدار آن بودند.

 

وی افزود: فتنه گران در آن مقطع دائما اصرار داشتند بگویند که حرکت آنها یک حرکت ساده اعتراضی است درحالیکه آنها با اقدامات خودسرانه و غیرقانونی خود، ضربه ای جدی را به حیثیت، آبرو واعتبار نظام جمهوری اسلامی وارد کردند؛ ضرباتی که موجب وضع تحریم های فلج کننده در برابر ایران شد.

 

این فعال فرهنگی و رسانه ای کشورمان با بیان اینکه فتنه گران به قانون تن درندادند و فرمایشات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب ندانستند، گفت: مشکلات عدیده کشور نیز در آن زمان به دلیل همین دو موضع فتنه گران رقم خورد.

 

حسینی افزود: از آنجا که ممکن است در آینده نیز عده ای مجددا نقشه هایی مشابه فتنه 88 را در کشور پیاده سازی کنند، لذا باید دائما درباره ابعاد و زوایای پنهان آن بحث و بررسی شود؛ باید روشنگری ها صورت بگیرد تا مردم با اشخاص و جریان های سیاسی که با نافرمانی هایشان برای کشور مشکلات عدیده ای را ایجاد کردند آشنا شوند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: برخی از سیاسیون در حال حاضر می خواهند این ماجرا را به فراموشی بسپارند؛ این کار آنها به این دلیل است نمی خواهند این لکه سیاه در کارنامه آنها دیده شود؛ آنها هیچ توجیهی برای رفتار غیرقانونی‌شان در سال 88 ندارند.

 

وزیر ارشاد دولت یازدهم در ادامه گفت: هنوز هم ناگفته های بسیاری در خصوص فتنه سال 88 وجود دارد و قطعا در آینده اسناد و مدارک جدیدی از نقش بیگانگان در دامن زدن به آشوب های سال 88 هویدا خواهد شد.

 

حسینی در پایان با بیان اینکه گاهی اوقات فتنه گران و معدود دنباله روهای آنان، از بیان مشابهت های تاریخی با زمان صدر اسلام، ناراحت می شوند، خاطرنشان کرد: روشنگری ها در زمینه فتنه 88 قطعا با قوت و قدرت توسط مردم و نخبگان سیاسی ادامه خواهد داشت.

باید هر سال و همیشه در برابر فتنه 88 هوشیار بود/فتنه 88 یک دعوای سیاسی یا جناحی نبود که قابل فراموش شدن باشد
 
خوش‌خدمتی
محمد ودود حیدری در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با تاکید بر اینکه "موضوع فتنه 88 هیچ موقع، تاریخ گذشته نیست، اظهار کرد: مفهوم فتنه خطری است که هر لحظه ممکن است به درخت تنومند جمهوری اسلامی ضربه بزند.

 

وی با بیان اینکه فتنه 88 یک دعوای سیاسی یا جناحی نبود که قابل فراموش شدن باشد، خاطرنشان کرد: فتنه یک ویروس است که می تواند تنه انقلاب اسلامی را در معرض خطر و براندازی قرار دهد ما در طول سی و اندی سال سپری شده از عمر انقلاب اسلامی فتنه های زیادی اعم از فتنه غائله های قومیتی، منافقین، حزب توده، کودتاهای نظامی و همچنین فتنه کوی دانشگاه در سال 78 را داشته ایم منتها فتنه 88 از پیچیده ترین و فراگیر ترین این فتنه ها تاکنون بوده است.

 

رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه، باید هر سال و همیشه در برابر فتنه 88 هوشیار بود، اظهار کرد: هیچ انسان منصفی دشمن قداره کشی را که در کمین نشسته، از خاطر خودش محو نمی کند.

 

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: مرزبندی با فتنه 88 باید به عنوان یکی از شاخص های انتخاب مسئولان در دستور کار باشد، چگونه ممکن است که کسی در فتنه 88 به نوعی فعال بوده، سکان بخشی از اداره کشور را بر عهده بگیرد.

 

حیدری در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر کسی بگوید اتفاقات سال 88 صرفا بخاطر اختلاف سلایق رخ داده، باید با آن فرد به چشم حماقت یا خیانت نگریست.

 

انتهای پیام/
میزان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها