انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16437
08:50

ممنوعیت تدریس کتاب‌های کمک درسی فاقد هولوگرام در مدارس

مدیرکل تألیف کتاب‌های کمک درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: تدریس کتاب‌های کمک درسی فاقد هولوگرام استاندارد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی در مدارس ممنوع بوده و تخلف است.

محمد ناصری گفت: کتاب های کمک درسی فاقد هولوگرام در مدارس ،فاقد ارزش علمی است و معلمان مجاز به تبلیغ و تدریس آنها در مدارس نیستند.
وی با اشاره به اینکه 40 درصد کتاب های کمک درسی موجود در بازار غیراستاندارد و فاقد ارزش علمی است گفت: به ناشرین این کتاب ها تذکر کتبی و شفاهی داده شده است.
ناصری تأکید کرد: برخی ناشران کتاب های کمک درسی در جلد کتاب های خود عنوان " کتاب مناسب از نظر وزارت آموزش و پرورش" را درج می کنند که این نیز تخلف است و مدارس و خانواده ها فریب این تبلیغات را نخورند.
وی خاطرنشان کرد: تبلیغ هرنوع کتاب کمک درسی و نرم افزار و وسایل آموزشی در رسانه ها و جراید باید با مجوز وزارت آموزش و پرورش باشد.
مدیرکل تألیف کتاب های کمک درسی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برخی از کتاب های کمک آموزشی حل المسائل و سؤالات جمع آوری شده از آزمونهای درسی هستند که نه تنها خلاقیت و نوآوری را در دانش آموزان از بین می برند بلکه سبب تشدید حافظه محوری در دانش آموزان می شوند.
ناصری گفت: روزانه 24 کتاب کمک آموزشی مناسب به کتابخانه های مدارس معرفی می شود و انتخاب این کتاب ها برعهده معلمان مدارس است و انتخاب کتابهایی غیر از این فهرست و حل سؤالات درسی آن تخلف محسوب می شود.

انتهای پیام/
میزان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها