انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16534
09:40

تاثیر فتنه 88 در وضع شدیدترین رژیم تحریم ها علیه ایران در سال 89/ نامه ای از ایران به امریکا برای آن که بداند چه باید بکند

سال 2012 پرده ای دیگر از ابعاد فتنه امریکایی 88 افتاد، مایکل لدین سناتور معروف آمریکایی در مصاحبه ای از نامه دولت اوباما به گروه موسوم به سبز که حامیان موسوي بودند سخن می گوید. در سال 2010 سناتور شامر که واسطه ای در وال استريت برای ارتباط با جنبش سبز و فتنه گران ایرانی داشت را به عنوان رابط انتخاب می کند تا پیامی را به سران جنبش سبز بفرستد، از شامر خواسته شد از طرف دولت اين پيام را به رهبران سبزها منتقل کند: سبزها بايد بدانند که اين سوالات از جانب وزير خارجه (آمريکا) ارسال شده است ما باید چه کارهایی انجام دهیم؟ چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان_ سال 88 از شور تبلیغات پیش از برگزاری انتخابات تا هرج و مرج و بی قانونی پس از برگزاری انتخابات هرگز از حافظه تاریخی مردم ایران پاک نخواهد شد. شهرآشوبی که همراه با غبار تهمت بزرگ علیه نظام اسلامی توانست تا ماه ها امنیت و آسایش نه فقط مردم تهران بلکه در سراسر کشور برهم بریزد.

رهبر انقلاب این فتنه بزرگ را در آبان ماه سال 89 چنین معرفی می کند: «فتنه سال گذشته که فتنه بزرگی بود و سالها بعد مشخص خواهد شد که چه توطئه خطرناکی در پشت آن نهفته بود به همت حضور پیشگامانه جوانان در صحنه شکست خورد... در این میان عوامل فتنه که اکثر آنها ندانسته وارد این ماجرا شده بودند، بدون آن که خود متوجه باشند، در جهت اهداف طراحان اصلی حرکت می کردند و این موضوع نیازمند تحلیل های دقیق روان شناختی است که چگونه عده ای، ندانسته به دشمن کمک کردند»

بی شک مسئله تقلب تنها در خصوص تخلف انتخاباتی مطرح نشده بود و هدف اصلی آن براندازی حکومت اسلامی بود. مسئله ای که در عین واضح بودن در دیدگان مردم، برخی از رسانه ها و حتی مسئولان نظام سعی در کتمان آن دارند. فتنه 88 که نظریه پردازان کشورهای دیگر نیز آن را « بزرگ‌ترین چالش داخلی جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته» می نامند سنگ محکی برای وفاداران به انقلاب بود و ریزش ها و رویش هایی را در داخل کشور موجب شد.

 22 خرداد ماه سال 88 زمانی که هنوز  رای گیری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری پایان نیافته بود، "میر حسین موسوی" در یک کنفرانس خبری پیش از پایان رای گیری، خود را برنده قطعی انتخابات با اختلاف رای بالا دانست.

پس از این اقدام سیل بیانیه ها و خطابه ها با موضوع پیروزی بلاشک موسوی در رسانه ها و فضای مجازی به راه افتاد و بیانیه های از پیش نگاشته شده به تدریج آشوب را به سطح خیابان کشاند. تظاهرات سکوت به آشوب و آسیب گسترده به اموال عمومی  و سلب امنیت مالی و اقتصادی مردم منتهی شد و با ایجاد فضای رسانه ای، اکاذیب بسیاری در جهت تقویت فتنه گران منتشر شد تا افکار عمومی را با شورشگران علیه نظام، همراه کند.

برنامه ریزی شده بودن این عملیات گسترده توسط ایادی داخلی و خارجی استکبار از همان روزهای نخست مشخص بود؛ رائول مای گرشت، افسر سازمان سیا در بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا، پس از انتخابات سال 88  در مصاحبه با نیویورک تایمز می گوید: «معترضان ایرانی  به صورت مداوم از  واشنگتن درخواست کمک کردند، به ویژه در زمینه ارتباطات ماهواره ای و دستگاه های چند رسانه ای و آمریکا تلاش زیادی برای تدارک این امکانات انجام داد.»

نامه اصلاح طلبان و تغییر استراتژی رژیم تحریم ها از 87 تا 89

درسال 87 استراتژی امریکا درباره ایران تغییر کرد و این باور که تحریم ها اثری در رفتار و رویه ایران ندارد بلکه او را قدرتمندتر ساخته است در آنها ایجاد شد و دو تغییر مهم را به وجود آورد؛ اول این که خاویرسولانا بهار 87  به ایران آمد و طرحی به ایران ارائه کرد که در آن برای اولین بار تعلیق غنی سازی از فهرست پیش شرط های مذاکره با ایران حذف شده و در خواست فریز (عدم گسترش تاسیسات) جای آن را گرفته بود و دیگر این که امریکایی ها که تا آن زمان در مذاکرات با ایران شرکت نمی کردند، تصمیم گرفتند برای اولین بار مستقیما در مذاکرات با ایران حاضر شوند.

اما به ناگهان این رویه عوض شد، تیم غربی که تا آن زمان مجدانه و با اصرار به دنبال مذاکره و توافق با ایران بودند، به یک باره میز مذاکره را ترک کرد و تا یک سال بعد هم خبری از آنها نشد و مذاکرات ژنو 2 که بنا بود یک ماه بعد برگزار شود، یک سال بعد در اول اکتبر 2009 برگزار شد و این پرسش به طور جدی وجود داشت که چه چیزی باعث تغییر رفتار غربی ها با وجود آن همه اصرار و علاقه به مذاکره و توافق شده است؟

 پاسخ این پرسش را چند ماه بعد، محمد علی ابطحی در اعترافاتش  داد. ابطحی از قول مهدی هاشمی می گوید: این اصلاح طلبان بودند که به اوباما پیغام دادند تا زمان انتخابات ریاست جمهوری در ایران صبر کند و مطمئن باشد که در این انتخابات دوستانش در ایران به جای دولت محمود احمدی نژاد سر کار خواهند آمد!

نامه ای از ایران به امریکا برای آن که بداند چه باید بکند!

سال 2012 پرده ای دیگر از ابعاد فتنه امریکایی 88 افتاد، مایکل لدین سناتور معروف آمریکایی در مصاحبه ای از نامه دولت اوباما به گروه موسوم به سبز که حامیان موسوي بودند سخن می گوید. در سال 2010 سناتور شامر که واسطه ای در وال استريت برای ارتباط با جنبش سبز و فتنه گران ایرانی داشت را به عنوان رابط انتخاب می کند تا پیامی را به سران جنبش سبز بفرستد، از شامر خواسته شد از طرف دولت اين پيام را به رهبران سبزها منتقل کند: سبزها بايد بدانند که اين سوالات از جانب وزير خارجه (آمريکا) ارسال شده است ما باید چه کارهایی انجام دهیم؟ چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

مایکل لدین در گفتگو با بنیاد سرمایه گذاری تجاری آمریکا می گوید: سران جنبش سبز در جواب یک نامه 8 صفحه ای به اوباما فرستادند و خواهان تداوم کمک و حمایت های آمریکا شدند و با تشریح شرایط ایران خواستند آمریکا هر تصمیمی لازم است اتخاذ کند تا شاهد پیشرفت‌هایی در جهت تمایلات غرب باشد.

نويسندگان آن نامه به واشنگتن هشدار داده بودند که اگر با تهران به توافق هسته اي دست يابد، بايد در برابر رويکردهاي خارجي و داخلي تهران سکوت کند!
بنا به اظهارات مایکل لدین، او و سناتور "ریک سانترون"  مسئول پیگیری درخواست های معترضان خیابانی می شوند، در این مقطع ترکیب و تعدد در هندسه حمایت از فتنه به موسسات مختلف آمریکا کشیده می شود  تا مسئولیت سازماندهی عناصر خارج نشین را برعهده بگیرند  و جریان سازی خیابانی- رسانه ای به آن ها محول شود.

در اين نامه که حاوی اهانت های بی شماری به امام راحل و رهبر انقلاب بود تاکید شده بود که حکومت اصلاح پذیر نیست. پس از فرستادن این پالس تصمیم دولت اوباما به تقابل اقتصادي با ابزار تحریم های بی سابقه در سال 89 منجر شد و بدین ترتیب شديدترين تحريم ها عليه مردم ايران وضع شدند. پروژه تحریم های جدید علیه ایران از نیمه اول بهار 1389 رسما آغاز شد و تصويب قطعنامه تحريمي 1929 در شوراي امنيت که پایه سایر تحريم شد، حاصل اين پروژه بود.

خیانت فتنه گران آن بود که پس از تحمل تاریخی مردم ایران در برابر تحریم ها و درست در زمانی که دشمنان به این نتیجه رسیده بودند که استراتژی فشار ناکارآمد است، ظالمانه، برای رسیدن به منویات قدرت طلبانه خود پیام احیای تحریم ها و شدت بخشیدن به آن را به غرب صادر کردند و امریکا جرات و توان چنین جنایتی را با وضع بدترین و بی سابقه ترین تحریم ها پیدا کرد تا پس از آن عده ای دلواپسان استقلال و امنیت کشور را کاسبان تحریم بنامند و بر طبل پاره ی سازش و اعتماد بر امریکا بکوبند

 

انتهای پیام/

مریم ضیایی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها