انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16719
08:00

کردستان از نظر میانگین نمرات امتحانات نهایی 2 برابر میانگین کشوری رشد دارد

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: استان کردستان از نظر درصد قبولی و میانگین نمرات امتحانات نهایی دو برابر میانگین کشوری رشد داشته است.

قربانعلی افشانی ظهر امروز در جمع معاونان آموزشی و کارشناسان آموزش متوسطه استان کردستان در سنندج، بر برنامه‌ریزی و تمهید مقدمات برای استقرار بهینه پایه یازدهم در سال تحصیلی آینده تأکید و اظهار کرد: استان کردستان از نظر درصد قبولی و میانگین نمرات امتحانات نهایی دو برابر میانگین کشوری رشد داشته است.

وی بیان کرد: میانگین درصد قبولی امتحانات نهایی امسال 2.17 درصد و میانگین نمرات امتحانات نهایی 24 صدم درصد در سطح کشور ارتقا پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه امسال استقرار پایه دهم کار بسیار سنگین و دشواری بود؛ بر تمهید مقدمات استقرار پایه یازدهم از هم‌اکنون تأکید کرد و گفت: مسؤولان استان باید با تمهید مقدمات و تشکیل ستاد در سطح استان و شهرستان، زمینه را برای استقرار این پایه در مهرماه 96 فراهم کنند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان این مطلب که هدایت تحصیلی فرایندی یک ساله است که باید در این بازه زمانی اولیا، دانش‌آموزان، مشاورین، مدیران مدارس و معلمان کاملاً توجیه شوند؛ تصریح کرد: اگر در طول سال موضوع هدایت تحصیلی به خوبی انجام شود و دانش‌آموز وضعیت و علاقه‌مندی خود را بداند؛ قطعاً مشکلات کمتر خواهد شد.

افشانی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 957 هزار 129 دانش‌آموز پایه نهم در کل کشور مشغول به تحصیل هستند؛ اظهار داشت: مدیران مدارس باید به خوبی با موضوع هدایت تحصیلی آگاه باشند و با برنامه‌ریزی دانش‌آموزان را به سوی رشته‌های مورد علاقه خود هدایت کنند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در ادامه به تشریح کامل آئین‌نامه جدید آموزشی دوره دوم متوسطه پرداخت و به سؤوالات معاونان آموزشی و کارشناسان آموزش متوسطه در این زمینه پاسخ گفت. 

بر اساس این گزارش، در این جلسه آئین‌نامه جدید آموزشی دوره دوم متوسطه در سنندج تشریح شد.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها