انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16720
08:02

زنگ خطربحران کمبود شدید فضای آموزشی در تهران

مدیر کل آموزش و پرورش تهران، رعایت نشدن قانون شوراهای آموزش و پرورش را عاملی در بحران شدید کمبود فضای آموزشی تهران دانست.
نسخه مناسب چاپ

علیرضا کمریی مدیر کل آموزش و پرورش تهران،  با بیان اینکه یکی از مشکلات منطقه 22 تهران ساخت و سازهای صورت گرفته و تاثیر گذاری آن بر فضای آموزشی بوده است، عنوان کرد: بیش از40 دستگاه و تعاونی در این منطقه اقدام به ساخت وساز کرده که تا قریب به دوسال آینده نیاز به مکان آموزشی در این مناطق به شدت احساس می شود.

وی ادامه داد: ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش به فضای آموزشی اختصاص دارد که در منطقه یادشده این قانون مغفول مانده است.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: اکنون نگرانی جدی برای بحران کمبود شدید فضای آموزشی در این منطقه وجود داشته که برای حل این مشکل قریب به 120 فضا نیاز داریم.

کمریی با اشاره به اینکه این تعداد فضای موجب تناسب میان واحدهای آموزشی ومسکونی در این منطقه می شود، اظهار داشت: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

وی از تشکیل کارگروهی با فرمانداری و هماهنگی با شهرداری خبر داد و افزود: این امر برای شناسایی فضاهایی با کاربری آموزشی بوده همچنین کسانی که اقدام به ساخت و ساز مدرسه می کنند باید نسبت به این امر متعهد شوند.  

مدیر کل آموزش و پرورش تهران گفت: اقدامات آموزش و پرورش، استاندار و فرماندار در امر توجه به رعایت تامین فضای آموزشی، نگرانی ها برای بحران طی 2 سال آینده را برطرف می کند.

کمریی با بیان اینکه بناهای قدیمی با قدمت بیش از 40 سال از دیگرمشکلات ساماندهی فضای آموزشی شهر تهران محسوب می شود، یاداور شد: برای رفع این مشکل به تامین اعتبار نیاز بوده که نقش خیرین در این زمینه تاثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها