انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16781
11:15

شهید معلم محمد افجسته

شهید محمد افجسته

من یک معلم هستم نوشت:

تاریخ تولد: 1341

تاریخ شهادت: 4/4/1367

محل شهادت: جزیره مجنون

محمد افجسته در سال 1341 در کلات نادر چشم به جهان گشود. پس از دوران کودکی روانه مدرسه و تحصیل علم شد تا سوم راهنمایی درس خوانده وسپس مشغول کار و کسب درآمد جهت کمک به خانواده شد.

در سال 1362 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج در دختر به نام های وجیهه و فهیمه است. در سال 1363 به عنوان کادر اداری وارد نهضت سوادآموزی شده و به خدمت در عرصه فرهنگی و کارهای آموزشی پرداخت. پس از آنکه احساس کرد که بایست جهت دفاع از مرز و بوم کشور در جبهه حضور یابد عازم مناطق عملیاتی شد.

همسر شهید می گوید:« در کارهای خیر همیشه پیشقدم بود، در محله خودشان جلسه ختم قران تشکیل داده و بسیاری از دوستان و آشنایان و فامیل توفیق یادگیری تلاوت قران و مفاهیم دینی شان را مدیون ایشان می دانند و از ایشان به عنوان معلم قران یاد می کنند.»

شهید در کنار جلسات قران اقدام به تشکیل یک صندوق وام قرض الحسنه نموده بود و چه بسیار کسانی که مشکلات زندگی شان به واسطه استفاده از صندوق مرتفع گردید. فعالیت این صندوق وام قرض الحسنه با نام شهید بزرگوار همچنان ادامه دارد.

دوستان شهید هر جا دور هم جمع می شوند از فضایل اخلاقی و صفات پسندیده ایشان به نیکی یاد می کنند. ایشان پس از رشادت های فراوان در مقابل نیروهای متجاوز بعثی در 4 تیر ماه سال 1367 در جزیره مجنون به فیض شهادت نایل آمدند.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها