انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16810
10:22

۲۲۷۷ دانش آموز خراسان شمالی امسال از تحصیل بازماندند/ترک تحصیل ۲۵۰ دانش آموز بخاطر فقر

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اعلام کرد: دو هزار و 277 دانش آموز استان در مقاطع متوسطه اول، پایه نهم به دهم و پایه متوسطه سوم در سال تحصیلی جاری از تحصیل بازماندند.
نسخه مناسب چاپ

عباس سعیدی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در این باره اظهار کرد: بر اساس پایش هایی که  اداره کل  آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری انجام داد،  مشخص شد هزار و 204 دانش آموز در مقطع متوسطه اول از تحصیل در مدارس روزانه استان بازمانده اند.

به گفته سعیدی، از این تعداد دانش آموز بازمانده از تحصیل، 258 نفر از آنان به علت مشکلات مالی از سوی والدین خود اجازه تحصیل نیافتند و 113 نفر نیز به علت تعصبات فرهنگی از سوی والدین خود ممانعت از تحصیل شدند.

وی همچنین افزود: از این تعداد دانش آموز بازمانده از تحصیل یاد شده، 230 دانش آموز به علت ازدواج، 230 دانش آموز به علت عدم انگیزه تحصیلی، 109 دانش آموز به علت اشتغال به کار، 82 دانش آموز به علت کلاس های مختلط، 57 دانش آموز به علت سرویس ایاب و ذهاب، 18 دانش آموز به علت بیماری، 10 دانش آموز به علت کبر سن، 10 دانش آموز به علت زندانی شدن، هفت دانش آموز به علت فوت و 83 دانش آموز به سایر علل از تحصیل بازماندند.

وی در ادامه از بازماندگی از تحصیل 925 دانش آموز در پایه نهم به دهم در سال تحصیلی جاری نیز اشاره کرد و گفت: 767 دانش آموز به علل مهاجرت به خارج از کشور، ازدواج، اشتغال و فوت همچنین 158 دانش آموز به علت ترک تحصیل از ادامه تحصیل بازماندند.

سعیدی خاطر نشان کرد: از مهر تا آذر ماه سال جاری در همین مقطع یاد شده نیز 118 دانش آموز در مدارس بزرگسالان و یا در حوزه های علمیه مشغول به تحصیل شدند.

وی همچنین عنوان کرد: 148 دانش آموز در پایه متوسطه سوم به علل یاد شده در سال تحصیلی جاری از ادامه تحصیل بازماندند.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان در سال تحصیلی جاری در سنین 13 تا 18 سالگی بوده اند.

با این وجود، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی عنوان کرد: این اداره کل تاکنون با احداث مراکز خوابگاهی شبانه روزی، احداث مدارس روستا مرکزی و استقرار سرویس ایاب و ذهاب روستا مرکزی تلاش کرده است تا امکان ادامه تحصیل را حداقل برای دانش آموزان روستایی را فراهم کند.

انتهای پیام/

عصر اترک

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها