انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16842
07:45

ساخت و سازی در اردوگاه شهید باهنر تهران انجام نخواهد شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ساخت و سازی در اردوگاه شهید باهنر تهران انجام نخواهد شد و این اردوگاه همچنان برای فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و پرورشی استفاده می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص «موضوع اردوگاه شهید باهنر و وثیقه گذاشتن سند آن در بانک»، اظهار داشت: در خصوص مطالبات فرهنگیان 4 هزار میلیارد مصوب شد که از اسناد خزانه بوده است؛ اسناد خزانه به این معنی است که آموزش و پرورش برای دریافت آن باید به اندازه 4 هزار میلیارد تومان وثایق در بانک بگذارد تا پول را دریافت کند و پس از واریز شدن این پول به خزانه، آن اسناد آزاد می‌شود. 

وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش این روند را طی کرده باشد، مشکلی در وثیقه بانکی وجود ندارد و بانک نیز نمی‌تواند در املاک آموزش و پرورش تصرف داشته باشد. 

عباسی در واکنش به این جمله که «عنوان می‌شود می‌خواهند در زمین اردوگاه شهید باهنر ساخت و ساز شود»، گفت: چنین اتفاقی نیست و سند سر جای خودش است و به نظر می‌آید صحبت‌هایی که مطرح می‌شود نادرست است.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورش بتواند نیازهای فرهنگیان و دانش‌آموزان را با کیفیت بالایی تأمین کند و اجازه جوسازی را ندهیم. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که موضوع ساخت و ساز در زمین اردوگاه باهنر را یکی از اعضای شورای شهر تهران مطرح کرده است، اظهار داشت: مسئولان آموزش و پرورش اجازه فروش اموال این وزارتخانه را ندارند، مگر اینکه آن اموال غیرقابل استفاده باشد.

وی تصریح کرد: در حقیقت دستگاه‌ها می‌توانند اموالی را واگذار کنند که مازاد بوده یا غیرقابل استفاده باشد و به هیچ عنوان اجازه واگذاری اردوگاه و مدرسه یا زمین‌هایی که برای امور تربیتی دانش‌آموزان پیش‌بینی شده، داده نشده است و اگر چنین موردی وجود داشته باشد، حتماً پیگیری می‌کنیم. 

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها