انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16920
11:00
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران:

آیت الله هاشمی رفسنجانی تا ابد در دل مردم ایران جای دارد

به گزارش کانون بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش مازندران؛ «سید علی قاسمی» در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، گفت: بی تردید آیت الله هاشمی رفسنجانی کم نظیرترین رجال سیاسی تاریخ ایران است چون از همه جهات فردی مثل او وجود ندارد.
نسخه مناسب چاپ

وی با بیان اینکه او در دوران مبارزه بر علیه رژیم ستمشاهی نزدیک ترین فرد به امام راحل (ره) بود، افزود: در حوزه علمیه او را به عنوان مجتهد می شناختند که نگاه های تازه و نوی وی در بحث اجتهاد حاکی از این امر است.

قاسمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی در دشوارترین شرایط زندان های طاغوت به تفسیر قرآن می پرداخت، تصریح کرد: او سیاست مداری تیزهوش بود که نوع رفتار سیاسی او سران دیگر کشورها را به شگفتی وا می داشت.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با اشاره به خطبه های تاریخی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، خاطرنشان کرد: مردم خطبه های ایشان را جانانه گوش داده و مقید به حضور در خطبه های نماز جمعه او بودند چون خطبه های این عالم بزرگ بسیاری از مسائل جامعه را حل می کرد.

وی با اشاره به مدیریت توانمند آیت الله هاشمی، بیان داشت: آیت الله مدیری بسیار قوی و باهوش بود. یادم هست در دیداری که خدمت ایشان رسیده بودیم ایشان تمام موقعیت ها و مسائل کشور را و مازندران را به طور دقیق می دانست.

قاسمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی در مسائل اقتصادی نیز هوش بالایی داشت، افزود: وی در سال های پیش از انقلاب شرکت هایی راه اندازی کرده بود که از راه درآمد آن به پیشبرد انقلاب کمک می کرد.

وی با بیان اینکه آیت الله در دل مردم جای داشت، گفت: عموم مسئولیت های ایشان مسئولیت هایی بود که با رأی مستقیم مردم انتخاب شده بود.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه ویژگی بارز آیت الله هاشمی مدیریت بحران بود، ابراز داشت: در سال های بحرانی دهه 60 بخش مهمی از حل بحران های کشور بر دوش این مرد بزرگ بود.

وی با اشاره به حمایت آیت الله هاشمی از رهبری حضرت آیت الله خامنه ای پس از رحلت حضرت امام (ره) گفت: در تمام بحران های سال های جنگ و پس از رحلت حضرت امام (ره) این مرد بزرگ بود که توانست کشور را در موقعیت های سخت مدیریت کند.

قاسمی با اشاره به برخی بی انصافی ها درباره این شخصیت بزرگ، یادآور شد: در چند سال اخیر برخی شمشیرها را برای او از رو بستند اما آیت الله هاشمی تحمل کرد و هیچگاه لب به شکایت نگشود.

وی با بیان اینکه برای آیت الله هاشمی اصل نظام مهم بود، تصریح کرد: به فرموده حضرت امام (ره) هاشمی زنده است چون انقلاب زنده است. آیت الله هاشمی نیز همچون حضرت امام نمرده و همواره در تاریخ این مرز و بوم زنده خواهد ماند. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها