انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16937
16:57

دست فروشی تاریخ معاصر ایران زیر پل آزادگان کرج!

"موزه پیاده رو" پدیده ای جدید در کرج است که به موجب آن دستفروشان اشیا عتیقه و تاریخی ایران را علاوه بر نمایش به حراج می گذارند.

به نقل از «طنین شهر»، دست فروشی یکی از معضلات بارز شهر کرج است و اکثر پیاده روهای شهر و حتی برخی از خیابان های اصلی ساعاتی از روز را پذیرای بساط دست فروشان هستند.

برخی از این دست فروشان با فروش فیلم های مبتذل دوبله نشده تغییر فرهنگ را نشانه رفته اند و برخی نیز با فروش اشیا عتیقه تاریخ را به حراج می گذارند!

یکی از مناطقی که می شود آن را موزه تاریخ معاصر ایران  نامید زیر پل آزادگان کرج است که دست فروشی با اعتماد به نفس بالا انواع و اقسام اشیا عتیقه و تاریخی را با قیمت هایی بالای یک تا دو میلیون تومان نیز به فروش می گذارد و زمانی که از میزان صحت ادعایش در خصوص اشیا عتیقه هم جویا می شویم حاضر می شود پول را پس از محک قدمت اشیا پرداخت کنیم.

اتفاقا سوالات تخصصی برخی افرادی که مشغول تماشای اشیا این موزه پیاده رویی بودند نیز حکایت از این داشت که این دست فروش مشتریان خاص خود را نیز پیدا کرده است.

در بساط این دست فروش اشیائی مربوط به دهه 30 تا 50  و بعضا مربوط به یک قرن پیش نیز یافت می شود و به نظر می رسد لازم است در کنار واخد سد معبر شهرداری، اداره میراث فرهنگی نیز سری به این موزه با ارزش بزند.

در پایان امیدواریم مسئولین امر در عوض جمع آوری بساط دست فروشان که گاهی تنها راه تامین معاش آن هاست به فکر ساماندهی و نظارت بر آنان باشند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها