انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16945
17:11

سال تحصیلی تمام شد اما شیر مدارس نرسید!

در سالهای نه چندان دور توزیع شیر در مدارس ابتدایی یکی از راههای تغذیه میان وعده دانش آموزان بود که امسال با گذشت حدود ده ماه از سال خبری از توزیع شیر در مدارس شهرستان نیست .

به نقل از مارگون چندسالی است برنامه ای جهت توزیع شیر در مدارس برنامه ریزی شده بود که امسال وسال قبل متاسفانه با عدم اختصاص یارانه به این امر، این حق از دانش آموزان گرفته شد .

در شهرستان سپیدان از سال گذشته تا کنون این امر محقق نشده است  ودانش آموزان مقاطع ابتدایی از میان وعده شیر در مدارس خود محروم شده اند .

علت را که جویا می شویم عدم هماهنگی از مقامات بالا وعدم اختصاص بودجه تعیین شده است .

دانش آموزان مقاطع ابتدایی نباید وارد مسائل سیاسی وباند بازی شوند اما متاسفانه این برنامه  که چند سالی است در مدارس ما اجرا می شد، به یکباره از بین می رود و هیچ جایگزینی ندارد و مسئولان تنها به مقامات بالاتر ارجا میدهند.

هر چند که برنامه توزیع شیر در مدارس یکی از راهکارهای بهبود وضع تغذیه کودکان است، اما هنوز به رغم گذشت ده ماه از آغاز سال تحصیلی، هیچ خبری مبنی بر توزیع این مایه حیاتی منتشر نشده است.

امروزه الگوی تغذیه کودکان و نوجوانان به سمت مصرف مواد غذایی سرد و فست فودها سوق پیدا می‌کند، مصرف شیر در سنین رشد خصوصاً زمانی که کودکان وارد مدرسه می‌شوند به علت تاثیر آن در رشد ذهنی و تامین کلسیم مورد نیاز بدن بسیار ضروری است.

از آنجا که شهرستان سپیدان هم از این مسئله مستثنی نیست خانواده‌ها و مسئولان نباید از نحوه تغذیه و سلامت جسمانی دانش‌آموزان غافل شوند چرا که پیشرفت تحصیلی و ارتقاء میزان یادگیری آنها در گرو مصرف مواد غذایی غنی از کلسیم و پروتئین است.طرح توزیع شیر رایگان در مدارس، با هدف بهبود وضع تغذیه و سلامت دانش‌آموزان و افزایش سرانه ناچیز مصرف شیر و لبنیات در کشور انجام می شود.

حال که شیر رایگان در مدارس توزیع نمی شود در کنار توزیع مواد خوراکی که برای دانش آموزان ضرر دارد شیر توزیع نمی شود تا در زنگ استراحت دانش آموزان برای خرید این مایع حیاتی دست به جیب شوند و مسئولان ومدیران مدارس به جای تنقلات وسرگرم کردن شکم فرزندان ما از خوراکی هایی که باعث چاقی آنها می شوند شیر رادر بوفه هی مدارس جایگرین نمایند .

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها