انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16963
17:30

اردوغان تابعیت ترکیه را چند می‌فروشد؟

اردوغان به هر تبعۀ خارجی که 2 میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کند، تابعیت ترکیه می‌دهد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه شنبه به مناسبت سالگرد تأسیس بازار بورس استانبول گفت: هر کسی که دو میلیون دلار در اقتصاد ترکیه سرمایه گذاری کند، تابعیت ترکیه ای دریافت خواهد کرد.

اردوغان گفت: این، گامی بلند است و ما می خواهیم از طریق ارائه اصلی جدید به نام " شهروندی جهانی" یک نظام جهانی تشکیل بدهیم.

وی برای جذب سرمایه گذاری خارجی، خطاب به سرمایه گذاران گفت: ترکیه امروز نیاز به سرمایه گذاران و تجار دارد این دسته از افراد به خود ایمان و اطمینان دارند و خطرات را به جان می خرند. همانگونه که قبلاً گفتم، شما سرمایه گذاران و تجار درنگ نکنید و سرمایه گذاری خود را شروع کنید و به خودتان و به این کشور (ترکیه) اطمینان داشته باشید، زیرا کشور ما کشوری امن و آرام است.

اردوغان همچنین با درخواست از مردم ترکیه برای مشارکت در گرداندن سریعتر چرخ رشد اقتصادی کشورشان گفت: سرمایه گذاران بار دیگر به اهمیت فعالیت در ترکیه پی برده اند و مردم نیز با اقدامات خود می توانند به بهبود امور سرمایه گذاری، فرصت های شغلی، تولید و فعالیت های تجاری کمک کنند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که تصمیم دولت ترکیه برای اعطای تابعیت به سرمایه گذاران خارجی در صورت خرید املاکی به قیمت حداقل یک میلیون دلار و نگهداری این املاک به مدت حداقل 3 سال زمینه را برای رونق بازار املاک اعیانی فراهم خواهد کرد.

پیش بینی می شود که این تصمیم ترکیه باعث دو چندان شدن نرخ سالانۀ خریدهای مِلکی اتباع خارجی شود. نرخ خریدهای مِلکی اتباع خارجی در ترکیه در چند سال گذشته به 5 میلیارد دلار رسیده بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها