انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 16983
17:56

استمرار اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در سال 96/ پیش‌بینی 4 هزار میلیارد برای رتبه‌بندی معلمان

مدیرکل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش از ادامه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در سال 96 خبر داد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدحسن حسینی با اشاره به اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان از نیمه دوم سال 94، اظهار داشت: به منظور اجرای نظام رتبه بندی معلمان، 1350 میلیارد تومان در شش ماهه دوم سال 94 و 3 هزار و 500 میلیارد تومان در بودجه سال جاری تخصیص یافته است.

وی میزان افزایش حقوق معلمان در سه سال اخیر دولت تدبیر و امید را کم سابقه دانست و افزود: در اجرای نظام رتبه بندی به طور میانگین حدود 400 هزار تومان افزایش حقوق داشته‌ایم چرا که بیشتر افراد در رتبه‌های خبره و عالی قرار دارند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش با اشاره به تأثیر نظام رتبه‌بندی در سامان‌دهی نیروها خاطرنشان کرد: بازنشستگی پیش از موعد و اضافه شدن پایه ششم به دوره ابتدایی که در راستای اجرای نظام 3-3-6  انجام شد، موجب کمبود نیرو در دوره ابتدایی شد اما با اجرای نظام رتبه‌بندی، برخی کارکنان ترغیب شدند تا در دوره ابتدایی مشغول به کار شوند.

حسینی تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی برای نیروهای دارای سابقه بیشتر از 6 سال اجرا می شود و در چهار گروه؛ پایه، ارشد، خبره و عالی به ترتیب 35،25،15 و50 درصد حق شاغل، افزایش حقوق داشته‌ایم و افراد در هر زمان که شرایط جدیدی را کسب کنند از مزایای رتبه بالاتر برخوردار می‌شوند.

وی از ادامه اجرای طرح رتبه بندی در سال 96 خبر داد و افزود: هر ساله قسمتی از بودجه ‌آموزش و پرورش به نظام رتبه‌بندی اختصاص می‌یابد و افزایش آن نیز تابع افزایش سالانه بودجه ‌آموزش و پرورش است؛ پیش‌بینی می‌شود در سال 96، حدود 4 هزار میلیارد تومان به نظام رتبه‌بندی تخصیص یابد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش وپرورش با اشاره به آنچه که در برنامه ششم توسعه در خصوص رتبه بندی معلمان آمده است، گفت: در اجرای سند تحول آموزش و پرورش، «نظام سنجش صلاحیت» برای معلمان ایجاد خواهد شد و بر اساس شاخص های تعریف شده در این نظام، افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پس از احراز شایستگی‌های لازم، ارزیابی مستمر آنها ادامه می‌یابد تا در نهایت رتبه‌بندی که در سند تحول آورده شده، محقق شود.

حسینی تصریح کرد: اجرای نظام سنجش صلاحیت، نیازمند طی شدن فرآیندی است که پس از آماده شدن طرح مذکور در آموزش و پرورش به هیأت دولت ارسال و پس از تصویب در کمیسیون مربوطه، برای قانونی شدن در قالب لایحه به مجلس فرستاده می‌شود و در صورت تصویب، اجرایی خواهد شد که البته گذر از این مراحل، زمان بر خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.