انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17134
14:03

تسلیت دانش‌آموزان و مدارس کشور به آتش‌نشانان قهرمان+تصاویر

مردم ایران، هر کدام به نحوی به دلجویی و ابراز همدردی با آتش‌نشان‌های قهرمان پرداختند و در این میان نیز در مدارس کشور و قشر فرهنگیان، اقداماتی به طرق مختلف برای تقدیر از آتش‌نشان‌ها و درس ایثار و فداکاری آنها، برگزار شد.

آتش که به جان پلاسکو افتاد، دل‌های مردم ایران در غم از دست دادن آتش‌نشان‌های قهرمان سوخت.

مردم ایران، اعم از پیر و جوان، مرد و زن، بزرگ و کوچک هر کدام به نحوی به دلجویی و ابراز همدردی با این قهرمانان گمنام پرداختند و در این میان نیز در بین اصحاب تعلیم و تربیت و در مدارس کشور اقداماتی به طرق مختلف برای تقدیر از آتش‌نشان‌ها و درس ایثار و فداکاری آنها، برگزار شد.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در پی حادثه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو که منجر به محبوس شدن و شهادت جمعی از آتش‌ نشانان ایثارگر کشورمان شد، پیامی صادر کرد که در متن پیام، آمده است: «سانحه ناگوار آتش سوزی ساختمان مرکز شهر تهران که منجر به شهادت جمعی از آتش نشانان غیور شد، ایران اسلامی را یکپارچه سوگوار ساخت. این حادثه غم‌انگیز صحنه حماسه آفرینی دلاورمردانی گردید که نام و یادشان تا ابد در تاریخ ایران و ایرانی ماندگار خواهد شد.»

«اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده  شهدا و مصدومان این حادثه غمبار و سایر همکاران خدوم‌شان، برای شهیدان علو درجه،برای مصدومان سلامت و صحت و برای ملت ایران صبر و اجر مسألت می‌نمایم».

همچنین شورای عالی آموزش و پرورش نیز پیامی صادر کرد که در این پیام آمده است: «حادثه غم‌انگیز و تأسف بار آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو و شهادت مظلومانه و جانگداز جمعی از پرسنل خدوم و ایثارگر آتش‌نشان، غمی بزرگ بر دل مردم عزیز ایران نهاد. این شورا ضایعه درگذشت این قهرمانان و دلاوران عزیز را که با از خود گذشتگی به ما درس شجاعت و شهادت آموختند را به خانواده محترم آنان و آتش نشانان عزیز و مردم شهید پرور ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آنان از درگاه ایزد منان علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارد».

در برخی مناطق کشور، دانش آموزان با معلمان و مسئولان مدارس به نزدیک‌ترین آتش‌نشانی محل مراجعه کردند و با اهدای گل، یاد و نام آتش‌نشانان شهید را گرامی داشتند.

جمعی از معلمان نیر در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشتند که روز شنبه سر کلاس درس موضوع شجاعت را تدریس کردیم و با دانش‌آموزان برای شادی روح شهدای آتش‌نشان آیة‌الکرسی قرائت کردیم.

دانش آموزان در برخی مدارس کشور نیز برگه انشاء با نقش آتش‌نشان‌ها طراحی و از دانش‌آموزان خواسته شد که انشایی با موضوع « رشادت‌های آتش‌نشان‌ها «نگارش کنند.

در برخی سالن ها نیز طراحی های زیبا در خصوص آتش‌نشان‌ها نصب شد.

یادبود شهدای آتش‌نشان دبستان عفت استان یزد

همچنین فاطمه آسیمه دانشجو معلم پردیس نسیبه تهران غزل ذیل را به احترام آتش نشانان شهید کشور سروده است:

در آتش و شعله یک مرد می جنگید

مردی که بابا بود مردی که بی تردید...

سوزاند آتش را، تن‌ها گره خوردند

حالا همه رفتند در حبس و در تبعید

سوزاند آتش را، آوار جا خوردند

جانش فدا می شد، بی مزد و بی تمجید

آتش‌نشان، یک مرد، شوهر، پسر، بابا

آه از گلوی شهر بی‌تاب و با تشدید

آتش فرو رفته در سیل اشک و آه

تهران سیه پوش و در امتحان تجدید

آوارها اما... آیا کسی مانده؟

در بین سیمان و تیرآهن و تهدید!

آتش‌نشان، یک مرد شاید پری یا حور

تبعیدشان این بود پرواز تا خورشید

چند اثر خوشنویسی به خط شکسته نستعلیق در وصف شهدای آتش‌نشان از علاالدین کیا مدیر کل فرهنگی و هنری دانشگاه فرهنگیان نیز از جمله اقدامات اصحاب تعلیم و تربیت کشور برای همدردی و دلجویی با خانواده های شهدای قهرمان آتش نشان بوده است.

 

انتهای پیام/

 

 فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها