انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17242
11:41

پرورش گل های زینتی توسط دانش آموزان دارای نیاز ویژه + تصاویر

مهدی نیاافرا تولید کننده گل و گیاه زینتی شمال کشور ابراز داشت: حمایت دانش آموزان استثنایی بعداز فارغ التحصیلی می تواند راهکار والگو موثری در نهادینه کردن فرهنگ تلاش و ایجاد اشتغال مستقل داشته باشد پشتکار این دانش آموزان در یادگیری کار تجربی بسیار بالاست و عاشقانه مسیر کاری را ادامه می دهند.
نسخه مناسب چاپ

دکتر جابر مهدی نیاافرا تولید کننده گل و گیاه زینتی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به فعالیت های مراکز استثنایی شهرستان آمل اظهار داشت: هنرستان با نیازهای ویژه شهید هاشمی آمل مرکزی است برای دانش آموزان کم توان ذهنی و ناشنوا و جسمی حرکتی است. این مرکز در رشته های گل های درون خانه ای و باغبانی فعالیت دارد که تولیداتی هنرمندانه را توسط دانش آموزانی با معلولیت ذهنی و جسمی ایجاد کرده است که خود نشان می دهد معلولیت محدودیت نیست.

مهدی نیاافرا تصریح کرد: این هنرستان با تولید گل و گیاهان زینتی به شکل کاملا هنرمندانه توسط دستان این فرشته ها که قانون محدودیت را در هر افکاری شکستند حقیقت بارور شدن هنر در کار های این دانش آموزان می توان یافت.

این مربی و تولید کننده گل و گیاهان زینتی شمال کشورادامه داد: هر ساله نمایشگاهی به اشتراک  تولیدات دو هنرستان برگزار می شود در این شهر که مورد بازدید بسیاری از علاقمندان  قرار می گیرد.

وی ابراز کرد: خوشبختانه تولیدات این دانش آموزان جایگاه خوبی بین مردم پیدا کرده است ولی هنوز نیازمند حمایت فرآوان است تا شرایط تولید برای این فرزندان فراهم شود تا بتوانند به راحتی به طور مستقل عمل کنند و خود در چرخه اقتصادی کشور قرار گیرند.

مهدی نیا افرا تأکید کرد: باور من بر این است این فرزندان محدویتی در خود ندارند و می توانند الگویی مناسب برای خود باوری باشند در تمام عرصه ها حمایت آنها می تواند رویکرد بسیار موثری در فرهنگ تلاش و فراموش کردن محدودیت ها در روح جامعه ما داشته  باشد.

 وی بیان کرد: جایگاه هنرمندانه این دانش آموزان به عنوان دانش اموزان شاخه فنی حرفه ای و کار ودانش  می تواند روحیه کار آفرینی و اشتغال را قوی کند.

  تولید کننده گل و گیاه زینتی شمال کشور ابراز داشت: حمایت دانش آموزان استثنایی بعداز فارغ التحصیلی می تواند راهکار والگو موثری در نهادینه کردن فرهنگ تلاش و ایجاد اشتغال مستقل داشته باشد پشتکار این دانش آموزان در یادگیری کار تجربی بسیار بالاست و عاشقانه مسیر کاری را ادامه می دهند.

وی در پایان صبور بودن و متمرکز بودن در کار را یکی از راهکارهای موثر در موفقیت کار این دانش آموزان در کسب تجربه دانست و افزود: غم بزرگ من اینجاست که این فرزندان کوشا با وجود محدویتی که در جسم و ذهن خود دارند بعد از فارغ التحصیلی  حمایتی حتی روحی  نه  حمایت مالی از آن ها نمی شود تا بتوانند ذوق هنری و پشتکار فرآوان خود را ادامه دهند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها