انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17463
07:39

شهید معلم اسحاق آرامی

نسخه مناسب چاپ

شهید اسحاق آرامی

من یک معلم هستم نوشت:

شهید اسحق آرامی در سال 1336 شمسی در کانون گرم خانواده ای مسلمان و مؤمن واقع در روستای حاجی رامهرمز دیده به جهان گشود و از همان دوران طفولیت چهره ای تابناک و گشوده داشت. به نحوی که رزق، رحمت، خیر و برکت خداوند با تولد ایشان به خانه ی آنها روی آورد. به شکلی که در آن سال محصول مناسبی به دست آمد و وضعیت خانواده رونق گرفت و در نتیجه اعضای خانواده توانستند به زیارت مرقد مطهر امام رضا (علیه السلام) مشرف شوند.

شهید اسحق آرامی در سن 7 سالگی وارد مدرسه شد. دوران ابتدائی را دردبستان روستای حاجی شروع نمود. ضمن تحصیل از هوش و استعداد سرشاری برخوردار بود و بخصوصی در قرائت قرآن مجید بیش از هر درس دیگر مسلّط بود و از همان دوران نماز و روزه اش ترک نمی شد و از چنان ایمان، اخلاق، متانت، رفتار نیکو و معاشرت زیبنده ای برخوردار شده بود و به همین دلیل، زبانزد همه افراد خانواده و محل و روستا و آشنایان بود.

شهید آرامی بعد از دوران ابتدائی در مدرسه امیرکبیر رامهرمز مشغول ادامه تحصیل شد و این مرحله از زندگی را درحالی به پایان رسانید که دوشادوش پدر به حرفه ی با خیر و برکت کشاورزی می پرداخت. این امر تا حدّ زیادی مانع از تحصیلش گردید. سپس او در دی ماه به خدمت سربازی در دوران طاغوت رفت. لیکن با شروع انقلاب اسلامی و بدنبال فرمان امام خمینی (رحمت الله علیه) بر ترک سرباز خانه ها و فرار از خدمت او این فرمان امام را اطاعت کرده و پس از فرار به همراه امت مسلمان و انقلابی ایران به صف معترضان به رژیم طاغوت پیوست و قاطعانه از مواضع پیامبر گونه امام راحل دفاع و طرفداری می نمود.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به پیروی از فرمان امام خمینی (رحمت الله علیه) مبنی بر شرکت در نهضت سوادآموزی با اشتیاق فراوان روانه شهرستان سوسنگرد شد و در دورترین روستای آن که کمتر کسی حاضر به اعزام و خدمت در آنجا می شد؛ رفت تا اینکه به علّت هجوم صدامیان مزدور و تصرف قسمتی از شهر سوسنگرد در ابتدای جنگ همراه دیگر مردم مستضعف آن دیار مجبور به ترک منطقه شدند و در تاریخ 4/8/1360 در نهضت سوادآموزی رامهرمز مشغول خدمت گردید. در تاریخ 5/8/1360 به عنوان راهنمای تعلیماتی به خدمت خود ادامه داده و با تلاش مضاعفی که در این منطقه و در این مسئولیت خطیر داشت، مدام از این روستا به آن روستا عزیمت کرده و در شرایط سخت و طاقت فرسای تابستان خوزستان با موتور سیکلت برای بازدید کلاس ها فعالیت می کرد.

او در تماس با انجمن های اسلامی، شوراها و بسیج نسبت به رفع موانع کلاس های سوادآموزی اقدام می کرد. او در تاریخ 16/4/1361 در واحد روابط عمومی نهضت سوادآموزی به عنوان مسئول سمعی و بصری انتخاب شده و پس از مدّتی به علّت اهمّیت و امانت داری  فوق العاده ی ایشان  به عنوان مسئول  واحد تدارکات و امین اموال نهضت منصوب گردید و در مدّت تصدّی این مسئولیت تدارکات را سامان داده و با پیگیری های شبانه روزی توانست کمبودها را مرتفع و راه را برای فعالیت بهتر و بیشتر آموزشیاران نهضت در جبهه فرهنگی هموار کند.

این شهید بزرگوار علاوه بر خدمت عاشقانه و تمام وقت در نهضت سوادآموزی با ارگان هایی همچون ارشاد اسلامی، جهاد سازندگی و روابط عمومی سپاه همکاری نزدیک و صمیمانه ای داشت. در اوایل انقلاب با اتخاذ موضع گیری های درست و منطقی، توانست در شناسایی توطئه های بنی صدر خائن و تمام گروهک های منافق و ملحد در منطقه مؤثر واقع شده و توطئه ها را یکی پس از دیگری به اتفاق دیگر نیروهای انقلابی و مؤمن خنثی کنند. در این راستا شهید آرامی از امام، فرامین امام و روحانیت مبارز طرفداری می نمود.

او برای انجام واجبات و عبادات ارزش و اهمّیتی وصف نشدنی قائل بود. به طوری که در اکثر مجالس مذهبی همچون نمازهای جماعت، جمعه، دعای توسل و کمیل شرکتی فعال داشت و حتّی خود یکی از برگزار کنندگان چنین مراسم هایی در منطقه بود.

شهید آرامی در بهمن ماه 1356 ازدواج کرده و حاصل زندگی مشترک ایشان دو پسر به نام های رضا و مهدی است که از این شهید بزرگوار به یادگار مانده است.

سرانجام شهید اسحق آرامی در تاریخ 23/9/1362 بعلّت حمله موشکی دشمن و بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نایل آمده و به خیل شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی پیوسته است.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها