انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17568
11:22

آرزوهای اوباما و ترامپ فردا لگدمال می‌شود

فردا با طلوع خورشید «22 بهمن» تمام شهرهای ایران اسلامی برای سی‌وهشتمین بار در اَبَرآئینی منحصر به فرد، به عزت، عظمت و ثبات قدم ملت ایران و عزم بلند آنان در حراست از آرمانهای امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی شهادت خواهند داد.

راهپیمایی 22 بهمن برای ملت ما یک «جشن تولد» صرف برای انقلاب و یک «کارناوال خیابانی» به بهانه گرامیداشت انقلاب اسلامی نیست، بلکه  فراتر از آن، خودِ‌ انقلاب اسلامی است که در این بازه زمانی یکساله تکرار می‌شود و تولدی دوباره می‌یابد و ملت ما  فردا  با شوری فراتر از سال گذشته و حماسه ای بزرگتر از قبل خانه انقلاب را از همه آسیب های انباشته و برهم زننده تعادل آن، تکانده و اصالت و قدرت انقلاب را تا یک سال دیگر تضمین می کند.
به ویژه آنکه در این ایام  شرایطی خاص بر مناسبات داخلی و خارجی انقلاب حاکم است و نظام سلطه با استفاده از حربه اقتصاد و کاستی‌های کشور در عدم تحقق اقتصاد مقاومتی، بر تغییر سیاست خارجی انقلابی و دست برداشتن از توان موشکی و نظامی متمرکز شده است. آنها به خیال خام خود اینگونه محاسبه کرده بودند که ایران با کنار گذاشتن قدرت نظامی و در نتیجه خنثی شدن تأثیرگذاری منطقه‌ای، به کشور مطیع و تسلیم تبدیل می‌شود و از هویت و ماهیت ایران انقلابی هیچ‌چیزی باقی نمی‌ماند. چه آنکه رئیس جمهور جدید آمریکا با اتخاذ مواضع خصمانه علیه ملت ایران، وضع تحریم‌های جدید و تهدیدِ روی میز بودن گزینه‌ها، صراحتا از خام‌خیالی آمریکایی‌ها پرده برداشته و می‌گوید که «اگر مقامات ایران پس از برجام رویکرد خود را تغییر می‌دادند» و اعلام می‌کردند که از این پس می‌خواهند با هم باشیم، شاید شرایط کمی فرق می‌کرد اما آنها نه تنها به ما احترام نمی‌گذارند که برعکس عمل می‌کنند!البته این فقط آرزوی ترامپ تازه‌کار نیست. باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز که با دستکش مخملی بر دست چدنی به میدان آمده بود، آرزوی تغییر رفتار و در پی آن ساختار ایران را در سر داشت و بارها او و دولتمردانش ابراز امیدواری کرده بودند جمهوری اسلامی به واسطه توافق هسته‌ای، تغییر کرده و به حکومتی دلخواه کاخ سفید تبدیل شود! اوبامایی که از یک سو سفره هفت‌سین در کاخ سفید می‌انداخت و پیام تبریک نوروزی می‌فرستاد و در ماه رمضان افطاری هم می‌داد و از سوی دیگر سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران وضع کرد و اعتراف داشت اگر می‌توانست پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی را هم باز می‌کرد. در دوره او بود که دانشمندان هسته‌ای کشورمان به امید ایجاد ترس و ناامیدی در حرکت پرشتاب علمی کشور ترور شدند و باز در همین دوره بود که مار داعش از آستین کاخ سفید بیرون آمد و به جان مردم منطقه افتاد و از کشته‌ها پشته ساخت. از سویی واشنگتن ائتلاف ضدتروریسم تشکیل داد و همزمان هواپیماهای آمریکایی نیروهای ایستاده در برابر داعش را بمباران می‌کردند و برای داعشی‌ها سلاح و مهمات می‌انداختند! و البته ایران را به حمایت از تروریسم متهم و به این بهانه تحریم و تهدید می‌کنند!
مسئولین آمریکایی که خیال خام تغییر رفتار ایران را  در سر می‌پرورانند  امروز و در آستانه سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی دریافته‌اند که ماجرا آن طور که آن‌ها گمان می‌کردند پیش نرفته است. سیاست‌های منطقه‌ای ایران در حمایت از جبهه مقاومت، نقشه تجزیه کشورهای غرب آسیا را به‌کلی دگرگون کرده و طراحانش را به استیصال واداشته است، قدرت نظامی و موشکی کشورمان اکنون در رده ششم جهانی قرار گرفته و هیچ کشور بزرگ و کوچکی، جرأت تعرض به آب‌وخاک کشور را ندارد و از همه مهم‌تر، ایمان انقلابی مردم ایران که الهام‌بخش مسلمان و آزادگان جهان است.تمام این موارد مؤلفه‌های راهبردی بزرگی هستند که ثابت می‌کند ایران اسلامی علیرغم تمام فشارها و تهدیدات همچنان قدرت بزرگ منطقه است و با بصیرت و هوشیاری مردم و مسئولین، نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری در جهان، نمی‌تواند رفتار عزتمندانه ایران را تغییر دهد و فردا در سی و هشتمین طلیعه فجر انقلاب اسلامی نیز آرزوهای شوم و مشترک اوباما و ترامپ درباره جمهوری اسلامی ایران، در زیر گام‌های استوار ملت سربلند و مومن ایران لگدمال خواهد شد تا دولتمردان واشنگتن بدانند مردم ایران همان‌گونه که فریب لبخند اوباما را نخوردند، هراسی از بلوف‌های ترامپ نیز ندارند.
رهبر معظم انقلاب: مردم ۲۲بهمن جواب تهدیدات را خواهند داد
رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش با اشاره به یاوه‌گویی‌های ترامپ رئیس جمهور آمریکا فرمودند: این آقای تازه‌آمده در آمریکا با حرف‌ها و اقدامات خود، حرف‌های 38 ساله نظام اسلامی را درباره فساد همه‌جانبه دستگاه حاکم آمریکا، علنی و عریان در مقابل افکار عمومی قرار داده است و ملت ایران در روز 22 بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات او را خواهند داد.
ایشان با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن در روز جمعه افزودند: مردم در روز 22 بهمن با حضور در خیابان‌ها جواب این حرف‌ها و تهدیدات را خواهند داد.
 آیت‌الله مکارم شیرازی: راهپیمایی 22 بهمن باشکوه‌تر
 از همیشه برگزار شود
آیت‌الله مکارم ‌شیرازی با اشاره به 22 بهمن مصادف با روز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ‌امسال باید این راهپیمایی پرشکوه‌تر و پرخروش‌تر از هر سال باشد دشمن در حال تهدید پی در پی است می‌خواهند ببینند تهدیدات چه اثری می‌گذارد اگر در اثر این تهدیدها مردم سست شوند فشارهای بیشتری می‌آورند.
وی عنوان کرد:‌ اگر تهدیدات و فشارها نتیجه معکوس دهد و مردم پرخروش‌تر، داغ‌تر و منسجم‌تر شوند می‌فهمند که راه اشتباهی رفتند تهدید و فشار در این جمعیت نتیجه معکوس دارد این مسئله مهمی است که امسال با آن رو به رو هستیم و باید حق آن را ادا کنیم.
آیت‌الله نوری همدانی: مردم با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲بهمن جواب یاوه‌گویی‌های استکبار را بدهند
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه 22 بهمن در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار مهم است، گفت: این روز برای ما بسیار مهم است چرا که این روز استکبار، استبداد و ظلم را به خاک ذلت کشاند و مسلمانان را از سیطره آن‌ها رهایی بخشید.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه عظمت اسلام در 22 بهمن پروبال پیدا کرد تصریح کرد: در برابر استکبار باید در22 بهمن با شور و خروش بیشتر جواب این یاوه‌گویی‌ها داده شود، مهم‌ترین نقش در این صحنه را مردم ایفا می‌کنند.
آیت‌الله  سبحانی:
یوم‌الله ۲۲ بهمن گرامی داشته شود
آیت‌الله سبحانی نیز  در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با گرامیداشت یوم‌الله  22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 22 بهمن سرآغاز حکومت اسلامی است و روز محترمی به شمار می‌رود، این روز را باید همه گرامی داشته و احترام کنیم و از خدا بخواهیم ما را خدمتگزار حکومت اسلامی قرار دهد.
روسای سه قوه: همدلی مردم در روز جمعه دیدنی خواهد بود
حسن روحانی رئیس جمهور،  آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه و آقای لاریجانی رئیس قوه مقننه، پس از نشست مشترک با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند.«حسن روحانی»  با اشاره به اینکه در آستانه 22 بهمن قرار داریم ابراز امیدواری کرد مردم بزرگوار ایران در راهپیمایی عظیم 22 بهمن با حضورشان بار دیگر نشان دهند که با انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری، ارتباط ناگسستنی دارند.
 روحانی با اشاره به اینکه مردم ما عزتشان، راه صحیحشان و حاکمیت ملی‌شان را در سایه انقلاب اسلامی می‌دانند، گفت: هر سال راهپیمایی 22 بهمن باشکوه‌تر برگزار می‌شود و امسال هم با توجه به شرایط منطقه و جهان مردم ما هم حضور پرشوری در این راهپیمایی خواهند داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به استقامت، پایداری و امنیت کشور معنای جدیدی می‌دهد.
«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن امسال که جشن ملی برای همه ایران است، به استقامت، پایداری و امنیت کشور معنای جدیدی می‌دهند، تاکید کرد: حضور مردم پاسخ گویایی به سخنان نادرست و برخی لفاظی‌هاست.
 وی با اشاره به وضع بسیار خوب کنونی جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین‌المللی گفت: برخی سخنان که در مورد کشورمان مطرح می‌شود، نشان از این دارد که رفتار جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی از عقلانیت و دقت خوبی برخوردار است و لذا آنها به دنبال سناریوسازی دیگری هستند که البته در این جلسه برای اینگونه اقدامات برنامه، طرح و وفاق وجود داشت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد در راهپیمایی 22 بهمن امسال هم شاهد حضور پرشور مردم باشیم.
 همچنین «آیت‌الله آملی لاریجانی» با تبریک و تهنیت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357، تاکید کرد: برگزاری این جلسه در آستانه 22 بهمن را به فال نیک می‌گیریم که پیام آن، وحدت و هماهنگی سران قوا در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم است.
 رئیس  قوه قضاییه  تصریح کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن اثبات می‌کند که مردم و مسئولان یکصدا، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و ارزش‌های انقلاب را دنبال خواهند کرد.
 آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: مردم و مسئولان اجازه نخواهند داد با لفاظی‌ها و شعارهای توخالی برخی کشورها، آرمان‌های انقلاب زمین بماند و مردم می‌دانند آن چیزی که با خون شهدا به دست آمده است، با حرف‌های سبک برخی از اینها کنار گذاشته نخواهد شد.
رئیس  قوه قضاییه تاکید کرد: ان شاءالله تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری، مردم، قوا و مسئولان آرمان‌های انقلاب را دنبال کنند و پیروزی قطعی است.
دعوت مجلس خبرگان رهبری، شورای نگهبان، سپاه پاسداران و تشکلهای سیاسی  از مردم برای حضور در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن
مجلس خبرگان رهبری نیز در بیانیه‌ای، ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم شریف ایران اسلامی خواست تا با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی 22بهمن به مقام معظم رهبری لبیک گفته و جواب تهدیدات آمریکا را رساتر از هر سال دهند.همچنین شورای نگهبان قانون اساسی در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد: از مردم غیور و بصیر ایران اسلامی برای شرکت با شکوه در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن می‌کنیم.
سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی هم در بیانیه  خود با تبریک فرا رسیدن طلیعه سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و تکریم و تعظیم به مقام شامخ شهیدان عرصه‌های دفاع از انقلاب و مقاومت اسلامی و تجدید پیمان با معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی امام‌خمینی (ره) و آرمان‌های بلند شهدا و دعوت از آحاد و اقشار مردم انقلابی و بصیر ایران برای حضور در جشن  38 سالگی انقلاب و راه پیمایی سراسری و دشمن شکن 22 بهمن ماه تاکید کرد:  پاسداران انقلاب اسلامی به ایرانیان فهیم و غیور و علاقمندان به انقلاب و نظام اسلامی در اقصی نقاط جهان اطمینان می‌دهند راهبرد دشمن در شکستن قدرت بازدارندگی ایران اسلامی را با «قدرت افزایی دفاعی» و عدم اعتنا به جزر و مدهای سیاسی در عرصه ی بین الملل، ناکام گذارده و تحت منویات مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای عزیز(مدظله العالی) در وحدت و هماهنگی همه جانبه با سایر نیروهای مسلح، اجازه هیچگونه تعدی و عرض اندام به جبهه دشمن نداده و خود را پشتوانه «بالندگی» و «تابندگی» تاریخ ساز انقلاب، نظام و ملت ایران در آینده جهان دانسته و همراه با اقیانوسی خروشان مردم انقلابی در راه‌پیمایی 22 بهمن ماه پاسخ تهدیدات دشمن و سخنان اخیر مقامات آمریکایی را خواهند داد.احزاب و تشکلها و شخصیت‌های سیاسی با صدور بیانیه‌هایی جداگانه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکید کردند: با حضور در راهپیمایی 22 بهمن شور و شعور ملت خود را به رخ جهانیان می‌کشانیم و با صدای بلند فریاد می‌زنیم که ملت ایران از تهدید و تحریم نمی‌هراسد.
اعلام مسیرهای ده گانه راهپیمایی 22 بهمن
نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری اعلام برنامه‌های یوم‌الله ۲۲ بهمن، با بیان اینکه در تهران طبق روال گذشته، مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود، گفت: طبق روال، سخنران در تهران رئیس‌جمهور خواهند بود و راهپیمایان به سمت میدان آزادی حرکت خواهند کرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن را به شرح زیر اعلام کرد:
مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین(ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهد سعیدی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۵: مسجد الجواد، میدان هفتم‌تیر، خیابان شهید مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر، خیابان کارگرشمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۷: مسجد المهدی، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی و میدان آزادی.
مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد، خیابان اشرفی‌اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی‌جناح و میدان آزادی.
مسیر شماره ۱۰: مسجد امام جعفر صادق، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی‌جناح و میدان آزادی.

 

انتنهای پیام/

کیهان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها