انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17600
08:53

نگاه به آموزش و پرورش در بودجه سال ۹۶ در اولویت قرار نگرفته است

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس گفت: طبق برنامه مصوب شده توسعه باید بودجه آموزش و پرورش نسبت به سایر وزارتخانه‌ها در اولویت قرار گیرد که ما این اولویت را در بودجه سال ۹۶ ارائه شده دولت مشاهده نمی‌کنیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به بودجه سال 96 اظهار داشت: شاکله بودجه ارائه شده به مجلس وابستگی بیشتری به نفت دارد.

وی بیان کرد: اوراق مشارکت بودجه سال 96نیز بیشتر شده و به نظر ما این بودجه یک کسری مفرط خواهد داشت.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس با اشاره به بودجه پیش‌بینی شده برای آموزش و پرورش گفت: بودجه پیش‌بینی شده برای آموزش و پرورش نسبت به سالهای گذشته با کاهش مواجه است و این نشان می‌دهد که باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای شود.

وی خاظرنشان کرد: طبق برنامه مصوب شده توسعه باید بودجه آموزش و پرورش نسبت به سایر وزارتخانه‌ها در اولویت قرار گیرد که ما این اولویت را در بودجه سال 96 ارائه شده دولت مشاهده نمی‌کنیم.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: مجلس باید تلاش کند تا این عدم توجه را جبران کند.

وی با اشاره به نظر کمیسیون تلفیق در مورد حداقل حقوق سال 96 ابراز کرد: ما روی حداقل حقوق بحث نکردیم اما با توجه به اینکه امسال حداقل حقوق حدود 950 تومان است و با شرایط جدیدی که دولت دارد ممکن است حداقل حقوق یک میلیون و 50 هزار تومان، یک میلیون و 100 هزار تومان و یا یک میلیون 200 هزار تومان شود که باید توسط دولت اعلام شود.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس در مورد بودجه عمرانی کشور نیز اظهار داشت: عدد و رقم بودجه عمرانی که 60 هزار میلیارد تومان تعیین شده که خوب است اما به نظرم استحکام لازم را ندارد.

وی اضافه کرد: پشتوانه قوی برای 60 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی وجود ندارد، وقتی 40 هزار میلیارد تومان از این میزان از محل اوراق مشارکت است و کسری مفرطی نیز در آموزش و پرورش وجود دارد در پایان سال بودجه به سمت کسری‌ها هدایت می‌شود.

حاجی‌بابایی بیان کرد: در حالی که عدد بودجه عمرانی خوب است اما کسریها سبب می‌شود تا بودجه عمرانی شکل واقعیت به خود نگیرد.

انتهای پیام/

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها