انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17663
07:52

شهید معلم سید رضا حاتمی

شهید سید رضا حاتمی

من یک معلم هستم نوشت:

نغمه ی ملکوتی عشاق را جز عاشق نمی تواند بفهمد؛ اگر عاشق باشی خواهی دید که نغمه های پرندگان وادی عشق چیزی جز شهادت نیست ...

برعشق، دوام می دهد، خون شهید !

از فتح، پیام می دهد خون شهید !

برخیز! که باز زبانِگویایِ سکوت

پیغامِ قیام می دهد، خون شهید !

عاشقی دیگر از جنود عشاق، در 14/5/1342 پای در عیّارکده ی دنیا گذاشت و حدیث رنج آغاز کرد.

والدین اش دین دار و مقیّد به فرایض بودند و توانستند این مولود را انیس با قرآن و مؤدیواجبات، تربیت کنند تا موجبات مباهات و افتخارشان در دارین شود.

شهید حاتمی، از عشایری بود که موسای زمان و امام فرزانگان آنان را می ستود و بر وجودشان دعا می کرد. عشایر، خالصان صادقی هستند که هجرت، نخستین اصل حیاتشان است و اینان از تحمّل مشقّت، باک ندارند و دلشان دریایی است که زلال آن غبطه ی مرغان مهاجر است و شهامت شان شیران را مایه ی رشک، سادگی و صافی و ضمیر آنان، دنیا زدگان را به تواضع می افکند.

مدرسه عشایری روستای امیر سالار با ورود شهید ما، نوری دیگر گرفت و چندین و چند صباح، میزبان و مألوف او بود. سودای کسب علم، او را به منطقه ای دیگر کشاند. او در مدرسه راهنمایی سعدی در بخش ضمیر، ادامه ی تحصیل داد. وی علی رغم محرومیت زادگاه، توانست بادلاوری با هیولای فقر و ناکامی مبارزه کند.

او پس از مقطع راهنمایی، مدرسه را ترک کرد و در یک سالن غذاخوری در شیراز مشغول به کار گردید و در کسب رزق حلال، خانواده را مددکار شد.

در سال 1361 روح فرهنگ دوست او به همکاری با نهضت سوادآموزی راغبش کرد و از آن سال به عنوان آموزشیار، شاغل به خدمت در نهاد به یادگار مانده از معمار انقلاب اسلامی و سازمان نهضت سوادآموزی شد.

او تمام نیکی ها را در فوق نیکی و رزم با متجاوزان بعثی یافت و پس از یک دوره همکاری و تدریس در کلاس سوادآموزی، در پایان سال، راهی وادی شقایق ها شد و در عملیات والفجر یک، در تاریخ 21/1/1362در منطقه فکهپیکر مطهرش چون قلب لاله گون او که در عشق باغبان گل های خلقت، گم شده بود، مفقودالاثر گردید.

هشت سال، آفتاب و ماهتاب، شبانه روز بر این پیکر مهجور تابید تا این که در سال 1370 توسط گروه تفحص شهدا، مورد شناسایی قرار گرفت و پس از تشییع باشکوهی باقی مانده ی جسدش در میلاد گاهش به خاک تیره سپرده شد.

قلب سید رضا در طول زندگی ظاهری برای اصلاح جامعه، اسلام راستین و مردم می تپید. این مهم را می توان در وصیتنامه ی خون رنگش به وضوح ملاحظه کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها